Serbest Dalış Dünya Rekortmeni Şahika Ercümen, Survivor’dan döndü. Hayranları tarafından karşılanan Ercümen, yeni rekorlar kırmak için çalışmalara başlayacağını söyledi.

Serbest Dalış Dünya Rekortmeni Şahika Ercümen, Survivor’daki yaklaşık 3 ay süren macerasını başarılı bir şekilde sonlandırarak yurda geri döndü. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda hayranları, ailesi ve arkadaşları tarafından karşılanan Ercümen, “Çok zor ama aynı zamanda heyecan verici bir süreci geride bıraktım. Yarışmada önemli deneyimler kazandım ve bu deneyimlerin spor hayatıma olumlu etki edeceğini düşünüyorum. Bundan sonra da ülkemizi temsil etmeye devam edeceğim. Önümüzde dünya şampiyonaları var. Benim kırmak istediğim yeni dünya rekorları var. Kısa bir aradan sonra çalışmalar devam edecek. Umarım ülkemize yeni başarılar kazandırabileceğim” diye konuştu.

Şahika Ercümen’in havalimanına inmesiyle duygusal sahneler yaşandı. Önce ailesine koşan Ercümen, anne ve babasıyla hasret giderdi. Ercümen, “Hepinizin bildiği gibi orada çok zor şartlarda yaşıyoruz. Barınağın olmadığı ıssız bir adadayız, diş fırçalama-yıkanma gibi kişisel bakım ihtiyaçlarınızı karşılayamıyorsunuz. Bu fiziksel etmenler dışında oradaki insan ilişkilerini yürütmek ve ödül kazanmak gerekiyor. Hayatımın en zor maceralarından biri geride kaldı. Fakat her ne şartta olursa olsun kişiliğimden ödün vermedim, çevremdekilere saygılı davrandım ve kendi adıma yarışmayı başarılı bir şekilde bitirdiğimi düşünüyorum” dedi.

Şahika Ercümen, 2016’da Değişken Ağırlık Paletsiz dalış kategorisinde tek nefesle 93 metreye dalarak, kendine ait ve 2 yıldır kırılamayan 91 metrelik Dünya Rekoru’nu geliştirmişti.

CEVAP VER