FCBEscola İstanbul Beko Öğrencileri Barcelona’da Uluslararası Futbol Turnuvasına Katıldı

Dünyanın en iyi futbol okullarından FCBEscola’nın İstanbul’daki okuluna sponsor olan Beko, geleceğin futbolcu adaylarının yetişmesine katkıda bulunuyor. FCBEscola İstanbul Beko’dan seçilen öğrencilerden oluşan 6 takım, 10-13 Nisan tarihlerinde Barcelona’da düzenlenen Uluslararası FCBEscola Futbol Turnuvası’nda Türkiye’yi Beko’nun desteği ile temsil etti.

Türkiye’de ve dünyada sporun gelişimine, takım ruhuna ve bu alanda gençlerin desteklenmesine büyük önem veren Beko’nun sponsorluğunu üstlendiği, FC Barcelona’nın resmi futbol okulu FCBEscola İstanbul Beko öğrencileri, Barcelona’da düzenlenen 6. Uluslararası FCBEscola Futbol Turnuvası’na katıldı.

Okuldaki sezon performansları göz önüne alınarak, FCBEscola İstanbul Beko koordinatörleri tarafından seçilen 71 öğrenciden oluşturulan 6 takım, aralarında İspanya, ABD, Çin, Kanada, Japonya, İtalya, İsviçre, BAE gibi ülkelerin bulunduğu 20 farklı ülkeden gelen takımlarla mücadele etti.

FCBEscola İstanbul Beko öğrencileri turnuvayı U8 kategorisinde 7., iki takımla katıldığı U10 kategorisinde 20. ve 23., yine 2 takımla katıldığı U12 kategorisinde 4. ve 25., U14 kategorisinde ise 16. sırada tamamladı.

FC Barcelona’nın uluslararası çapta bu yıl üst üste 6. kez düzenlediği bu turnuvaya dünyanın farklı ülkelerinden 1500’ün üzerinde sporcu katıldı. Her yıl uluslararası bir futbol şenliği havasında geçen turnuvada çocuklar, aynı dili konuşmadıkları yaşıtlarıyla ortak dilleri olan futbol etrafında buluştu. Unutamayacakları bir 4 gün deneyimleyen çocuklar, FC Barcelona’nın değerlerini yerinde yaşayarak görme fırsatını yakaladı, tüm futbolseverlerin hayalini süsleyen Nou Camp Stadı ve Müzesi’ni gezerek, hayran oldukları futbolcuların soyunma odalarında fotoğraf çekme şansı elde etti.

Kapanış seremonisinde ise FC Barcelona profesyonel takımının en önde gelen oyuncularından Gerard Pique ile el sıkışma fırsatı yakaladı.

CEVAP VER