Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında gerçekleştirdiği ve top model Tülin Şahin’in açılışını yaptığı defilesinde Tuba Ergin, Kadın Haute Couture koleksiyonu ile birlikte Türkiye’de bir ilke imza atarak“Genç Kız Haute Couture” koleksiyonunu da tanıttı.

Türkiye’de ilk kez tenis kortunda gerçekleşen Haute Couture defilesi için Swissotel’in Tenis Kortu defile alanı olarak kullanıldı. Farklı bir sunumla davetlilerini ağırlayan Tuba Ergin, koleksiyonunun ilhamını güzelliği ve cesareti ile tarihe geçmiş 11.yüzyıl asilzadesi Lady Godiva’dan alıyor.

Haute Couture defile koleksiyonu için özel tasarladığı Birkenstock sandaletleri ile tasarımlarınıkombinleyen Tuba Ergin davetlilerine apayrı bir defile deneyimi yaşattı.

35 parçadan oluşan, Ortaçağ ve günümüz silüetlerinin birlikteliğinden doğan melez formlar kadar el işlemesi teknikleriyle de ön plana çıkan koleksiyonda tüller üzerinde halka metal boncuk işli kumaşlar, kırıştırılmış ve kenarları yakılmış iri payetler, püsküller, dantel işlemelerden oluşan detaylar dikkat çekiyor. Ana renklerinde ekru, açık gri, su yeşili, lila, soluk sarı ve ten rengi gibi pastel tonlar bulunan koleksiyon şeker pembe, canlı yeşil, mavi gibi parlak renkler canlanıyor.

Cemiyet Hayatının Tanınmış Ailelerinin Kızları Podyumda!

Bu sezon bir ilke imza atarak “Genç Kız Haute Couture” koleksiyonunu sunan Tuba Ergin kızı Ela ve Tara ile birlikte defilede yer aldı. Aynı zamanda koleksiyonunun tanıtımında cemiyet hayatının tanınmış isimlerinin kızlarını da defilesine çıkardı. Zeynep Mutlu’un kızı Nazlı Kulaberoğlu, Ahu Orakçıoğlu’nun kızı Sare Orakçıoğlu ve Ruken Mızraklı’nın kızı Nil Mızraklı izleyenlerden büyük beğeni topladı.

TUBA ERGİN HAKKINDA: Lise eğitimini ABD’nin Chicago kentinde tamamlayan Tuba Ergin, Art Institute of Chicago’da moda tasarım dersleri aldı. 2000 yılında La Salle Academy’nin Moda Tasarımı ve Pazarlaması diploma programını bitirdi. 2010 yılında kendi markası Garden Of Denim Design; “G.O.D.D.”ı kurdu ve Cph, Premium, Who’s Next ve White fuarlarına katılarak, tasarımlarıyla 7 farklı ülkede satış ağı oluşturdu. 2013 yılında ”TUBAERGIN” markasını yaratarak, İstanbul Moda Haftası’nda aktif olarak yer almaya başladı. Tuba Ergin, tasarımlarını Aralık 2017’de açtığı Arnavutköy’deki showroomunda sergilemektedir. Koleksiyonlarını iddialı, güçlü ve rafine kadınlar için tasarlayan Tuba Ergin; doğa, teknoloji, sokak kültürü ve sanatın her alanından ilham alıyor. Tasarımlarında inovasyon, deneysellik ve giyilebilirlik ön plana çıkıyor.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında gerçekleştirdiği ve top model Tülin Şahin’in açılışını yaptığı defilesinde Tuba Ergin, Kadın Haute Couture koleksiyonu ile birlikte Türkiye’de bir ilke imza atarak“Genç Kız Haute Couture” koleksiyonunu da tanıttı.

CEVAP VER