Türk Hava Kurumu, Şubeleri ve Havacılık Kulüpleri aracılığıyla ülke genelinde yılda 50 binin üzerinde ve 2009 yılından itibaren, Milli Eğitim Bakanlığı ders dışı faaliyetler kapsamında öğretmenler aracılığıyla toplam 500 bin üzerinde gence Model Uçak Eğitimi verildi.

Bu gençlerden Havacılığa ve Modelciliğe yatkın ve yetenekli olanların gelişimlerinin sağlanması amacıyla; 15-17 Eylül 2017 tarihlerinde Ankara Gölbaşı’nda gerçekleştirilecek olan Türkiye Milli Model Uçak Serbest Uçuş Şampiyonası’nda Junior ve Senior klasmanlarında yarışmalar düzenlenecek.

Türk Hava Kurumu ve Yenimahalle Havacılık Kulübü tarafından icra edilecek olan 2017 yılı Türkiye Milli Model Uçak Serbest Uçuş Şampiyonası F1A, F1B, F1H ve P30 kategorilerinde yapılacak.

Bu kapsamda etkinliğe katılmak isteyenler;

a. Yukarıda belirtilen kategorilerde 3’er kişilik en fazla 2 takım oluşturabilecek,

b. Yenimahalle Havacılık Kulübü’nün http://www.ymhk.org adresinden yarışma bültenini inceleyerek yarışma kaydını yaptırabilecek,

c. Gençleri yarışmaya hazırlamak için THK tarafından takımlara verilecek malzeme desteği ve yarışma ile ilgili her türlü bilgi için THK Model Uçak Okulu ile (0222 591 21 12) iletişime geçilebilecek.

CEVAP VER