Türkiye’nin havacılık motorları  alanındaki lider firması TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. (TEI), dünyanın en önemli havacılık fuarlarından Paris Air Show’a bu yıl 9. kez katılıyor.

19-25 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek Paris Air Show’da ilk çift kademe turboşarjlı dizel havacılık motoru PD170’i ve Türkiye’nin İlk Milli Turboşaft motoru olan TS1400’ün modelinin sergileneceği TEI standında ayrıca, firmanın en büyük tedarikçisi olduğu, dünyanın en çok tercih edilen yeni nesil ticari motoru olan LEAP için, TEI tarafından üretilen 5 kademe kompresör blisk’leri de ziyaretçilerin ilgisine sunulacak.

Ayrıca 23 Haziran Cuma günü yapılacak törenle TEI, LEAP Together Projesi’ne sağladığı katkılardan dolayı, CFM International çatısı altında LEAP motorunun GE Aviation ile beraber iki ana üreticinden biri olan SAFRAN Aircraft Engines firması tarafından verilen “En İyi İş Ortağı” ödülünü alacak.

Küresel olarak rekabetçi özgün güç sistemleri sahibi olma vizyonu doğrultusunda tasarımdan imalata, motor montaj ve testten motor bakım ve onarım faaliyet alanlarına kadar geniş bir yelpazede global havacılık sektörüne ürün ve hizmet sağlayan TEI, dünyanın dev havacılık firmalarının katıldığı Paris Air Show’a katılarak hem marka değerini pekiştirecek hem de ülkemizin savunma ve havacılık sanayiinde geldiği seviyeyi sektör oyuncularına gösterecek.

5 Kademe Blisk
PD170 Motoru

CEVAP VER