Ankara’nın en gözde tarihi, kültürel ve turistik mekânı olan Hamamönü, 11 Ayın Sultanı Ramazan’ı kucaklamak için gün sayıyor. Altındağ Belediyesi’nin Ramazan etkinlikleri için Hamamönü’nde yaptığı hazırlıklar tamamlanmak üzere. Hamamönü’ne kurulacak stantlar da şimdiden dört gözle bekleniyor.

Ankara’nın göz bebeği Hamamönü

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan Ayı’nda Ankaralıların vazgeçemeyeceği yerlerin başında Hamamönü geliyor. Hamamönü, hem iftar öncesi, hem iftarda hem de iftar sonrasında Ankara içinden ve Ankara dışından binlerce misafir ağırlayacak. Bölgedeki işletmeciler, Hamamönü’ndeki iftar programları için rezervasyonların çoktan yapıldığını söylüyor. Binlerce vatandaşın iftar saatlerinde bölgeyi hınca hınç doldurması bekleniyor. Ramazan’ın dokusuna uygun birbirinden farklı aktivitelerle Ankaralıları ağırlayacak olan Hamamönü’nden Tasavvuf Müziği, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği ezgileri de yükselecek. Sema gösterisinin büyüsüne Hamamönü’nde kapılacak olan vatandaşlar, şiir ve ney dinletileriyle huzura doğru yolculuğa çıkacak. Ramazan etkinlikleri sadece Hamamönü ile sınırlı kalmayacak.

120 stant açılacak

Altındağ Belediyesi tarafından her yıl Ramazan Ayı’nda Hamamönü’ne kurulan stantlar yine büyük ilgi göreceğe benziyor. Tam 120 stant Ramazan Ayı’nda alışveriş yapmak isteyenlerin ilk durağı olacak. Hamamönü stantlarında el emeği göz nuru ürünlerin satışı konusunda hassasiyet gösteriliyor. Farklı sanat dallarını icra eden ustaların yer alacağı stantlar, Hamamönü’ne gelenleri nostaljik bir gezintiye çıkaracak.

Aydınlıkevler Semt Çarşısı’nda her akşam canlı müzik dinletisi

Bununla birlikte Aydınlıkevler Semt Çarşısı da Ramazan’da etkinlik yapılacak duraklar arasında. Her gün 12:00-24:00 saatleri arasında açık olacak semt çarşısında vatandaşlar hem iftar yapabilecek hem de de canlı müzik dinleyebilecek.

 

CEVAP VER