Profesyonel Amerikan Futbol Takımı “Washington Redskins”in Ponpon Kızları Batı Avrupa turuna çıktı.

Redskins futbol takımının bu yıl 58’ncisini gerçekleştirdiği “Askeri Şükran Turu” kapsamında geziye katılan ponpon kızlar denizaşırı görev yapan Amerikan askerlerine ve onların ailelerine moral ziyaretlerinde bulunuyor.

Bu yılki Batı Avrupa Turu kapsamında 3 farklı ülkede 10’dan fazla hava üssünü ziyaret edecek olan ponpon kızların İlk durakları Belçika, Kleine Brogel Hava Üssü oldu. Belçika Hava Kuvvetlerinin yanısıra ABD Hava Kuvvetleri personelinin de görev yaptığı üssü ziyaret eden ponpon kızlar burada Amerikalı askerler ve aileleriyle bir araya geldiler. Savaş uçaklarına mühimmat yüklenmesi ve boşaltılması hakkında bilgi alan ponpon kızlar uçakların kokpitlerini inceleme fırsatı da buldular.

BATI AVRUPA’DA İKİNCİ DURAK HOLLANDA

İkinci uğrak noktaları olan Hollanda, Volkel Hava Üssünde askerler ve aileleriyle bir süre vakit geçiren ponpon kızlar askeri bir tankın silah gösterisini izlemenin yanısıra buradaki K-9 köpekleri hakkında bilgi aldılar.

Redskins Futbol Takımının “Cheerleaders” olarak bilinen ponpon kızları “Batı Avrupa Turu”nun üçüncü ve son durağında Almanya’daki hava üslerini ziyaret edecek. (Haberola-Necdet Gürsoy)

Bu ekip yeni sezonda görev yapacak…

1 YORUM

CEVAP VER