Fransa’nın Cannes kentinde gerçekleştirilen Red Bull Air Race sezonunun ikinci yarışını Avustralyalı pilot Matt Hall kazandı.

Bu büyük heyecana ilk kez ev sahipliği yapan Cannes’de “Edge 540” ile uçmaya başlamasından bu yana ilk galibiyetini elde eden Hall tarihi bir zafere imza attı.

4’lü finalde 57.692’lik bir zaman elde eden Matt Hall yarışı ilk sırada tamamlamayı başardı.

Matt Hall ile destansı bir savaşa girişen Alman pilot Matthias Dolderer ise rakibinin sadece 0.072 saniye gerisinde kalarak ikinci oldu.

RPM SINIRINI AŞAN SONKA DİSKALİFİYE OLDU

8’li turun tamamlanmasından sonra bulunan kanıtlar nedeniyle kural ihlali yaptığı belirlenen Çekyalı pilot Martin Sonka yarış komitesince diskalifiye edildi. 4,4 saniye boyunca 2950 RPM sınırını aştığı için diskalifiye edilen Martin Sonka yarışı sekizinci sırada bitirdi.

Martin Sonka’nın diskalifiye edilmesiyle birlikte dörtlü finalde yarışma fırsatı yakalayan ABD’li pilot Michael Goulian elde ettiği 58.083’lük derecesiyle üçüncü oldu.

4’lü finallerde yarışma hakkı elde eden Japon pilot Yoshihide Muroya sekizinci kapıda yanlış seviyede uçunca 2 saniyelik ceza aldı ve dördüncü oldu. Japon pilot bu cezayı almasa da elde ettiği derece podyuma çıkmasına yetmiyordu.

Ev sahibi oldukları yarışta kazanmayı amaçlayan Fransız pilotlar Mika Brageot, Nicolas Ivanoff ve François Le Vot ise kendi seyircileri önünde podyuma çıkmayı başaramadı.

Sezonun üçüncü yarışı 26-27 Mayıs’ta Japonya’nın Chiba kentinde düzenlenecek. (Haberola-Necdet Gürsoy)

Fransız pilotların hedefi dünya şampiyonluğu

 

1 YORUM

CEVAP VER