Kuzey Kıbrıs Lions Kulüpleri Federasyonu 2018-2019 Hizmet döneminin ilk toplantısı Lefkoşa Merit Otel’de dün akşam yapıldı.

Dönem Başkanı Ln Şansel Soyel’in başkanlığında bütük bir katılım ve coşku içinden geçen toplantının konukları KKTC Cumhuriyet Meclisi eski başkanlarından Hakkı Atun ve eşi Suna Atun oldu. Ayrıca KKTC Sağlık Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Başak Ekenoğlu ile Temel Sağlık Hizmetleri Başhekimi Ln Dr. Mehmet Şenol da konuklar arasındaydı.

Lions hareketinin Kıbrıs’daki öncülerinden olan Hakkı Atun, sayıları bugün 20’ye ulaşan Lions ve Leo Kulüplerinin ülke içinde en ücra köşelere ulaşan hizmetlerinden ve yurtdışında yapılan toplantılara katılarak tanınır ve görünür olmasının sağlamasından bahsederek memnuniyetini ifade etti.

KKTC Sağlık Bakanlığı temsilcileri ise “Anne ve Çocuk Sağlığı Proje”sini katılımcılara anlatarak Lionların sağlığa yapacakları hizmetlerde bu proje doğrultusunda işbirliği ve eşgüdüm içinde birlikte çalışmanın önemini vurguladılar.

Federasyon Dönem Başkanı Ln Şansel Soyel de Lions Kulüplerinin beş ana aktivitesi olan Diyabet, Açlık, Çevre, Çocuk Kanserleri ve Göz Sağlığı konularında kalıcı ve sürdürülebilir hizmetlerin verilmeye devam edeceğini bunun yanında her kulübün bulunduğu bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda çalışacağını ifade etti.

Toplantı kutlama pastasının kesilmesiyle son buldu.

CEVAP VER