İtalya Grand Prix’si ikinci antrenman seansında en iyi dereceye imza atan isim 1’21.406 ile Mercedes pilotu Valtteri Bottas oldu.

Türkiye saati ile 15:00’da start alan İtalya GP’si ikinci antrenman seansında en hızlı dereceyi Mercedes pilotu Valtteri Bottas kaydederken, Finli pilotu Lewis Hamilton ve Ferrari pilotu Sebastian Vettel takip ettiler.

Seansın ilk dakikalarında yumuşak lastikler ile piste çıkan Hamilton, en hızlı dereceyi kaydeden ilk isim oldu.

Dikkatler sıralama simülasyonuna çevrildiğinde ise Vettel 1’21.546 ile birinci sıraya yükseldi. Ancak bu derece Hamilton’ın birinci sıralama seansındaki derecesinden gerideydi.

Bir süre sonra Bottas Vettel’i geride bırakmayı başardı. Hamilton liderliği takım arkadaşından almayı denedi ancak son sektörde vakit kaybedince ikinci sıraya yerleşti.

Kimi Raikkonen ise ilk seansta olduğu gibi yine dördüncü sıradaydı.

Seansın bitimine 40 dakika kala takımlar yarış hazırlığı olarak daha uzun stintler atmaya başladılar.

Max Verstappen seansı beşinci sırada tamamlarken, Daniel Ricciardo ise altıncı sırada yerini aldı.

Stoffel Vandoorne ve yarışa 35 sıra ceza alarak başlayacak olan Fernando Alonso, sırasıyla yedinci ve sekizinci en hızlı derecelere imza attılar.

Esteban Ocon ve az yakıtla piste çıktığı ilk seferde kum havuzuna girerek derecesinin iptal edilmesine neden olan Felipe Massa da ilk 10’u tamamlayan isimler oldular. (tr.motorsport.com)

CEVAP VER