Ankara Ticaret Odası (ATO) ile Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB), Ankara’nın ihracatının artırılması için ortak projeler yürütecek.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri’ni ziyaret etti. Ziyaret sırasında, ihracatın önündeki engellerin kaldırılması ve Ankara’nın ihracatının artırılması için yapılabilecek ortak çalışmalar görüşüldü.

Toplantıda, ATO tarafından verilen Dış Ticaret Eğitimi’ni tamamlayan öğrencilere Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri’nde veya üye firmalarda staj ve istihdam imkânı tanınması, imalatçı ve ihracatçı firmalara yönelik ortak Dış Ticaret Eğitimleri, Ankara İhracat Çalıştayı ve İhracat Ödül Töreni düzenlenmesi, hedef ülke ve bölgeler belirlenerek ticaret müşavirlerinin ve firmaların katılımıyla Ülke Sohbet Toplantıları ve Sektör Gelişim Toplantıları düzenlenmesi konuları ele alındı.

GÜCÜMÜZÜ BİRLEŞTİRELİM

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, OAİB ile iş birliğine hazır olduklarını belirterek, “Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri, bizim için çok önemli bir kurum. Beraber her türlü adımı atarız. Doğru her türlü projenin içinde oluruz. ATO ve Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri olarak bilgi ve tecrübelerimizi paylaşarak ihracatımızı geliştirebiliriz” diye konuştu. ATO’nun 155 bin üyesi bulunduğunu hatırlatan Baran, “Önemli bir gücümüz var. Sizin de ihracat konusunda tecrübeniz var. Gücümüzü birleştirelim” dedi.

Toplantıda, iki kurumun temsilcilerinin iş birliği yapılabilecek konular üzerinde çalışmak üzere her ay bir araya gelmeleri kararlaştırıldı. Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri’nin ev sahipliğinde yapılan toplantıya OAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Kahraman, Başkan Yardımcıları Şerafettin Ceceli ve Turgay Ünlü, İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği Başkanı Zeki Poyraz, Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı ve ATO Meclis Üyesi Nihat Uysallı, OAİB Genel Sekreteri Özkan Aydın, Genel Sekreter Yardımcısı Esra Arpınar, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Başkan Yardımcıları Mehmet Aypek ve Mustafa Deryal, Yönetim Kurulu Üyeleri M. Ülkü Karakuş, Musa Beşparmak ve Vecdet Fehmi Şendil katıldı.

 

CEVAP VER