Halkbank: 3

Spor Toto: 0

 

Salon: TVF Başkent

Hakemler: Zeki Bocutcu, Aysim Koşar

Halkbank: Emre Tayaz, Micah Ma’a, Nicolas Bruno, Mert Matic, Nimir Abdel-Aziz, Yiğit Gülmezoğlu. (Volkan Döne, Deniz İvgen, Mustafa Koç, Yiğit Hamza Aslan)

Spor Toto: Pavel Kuklinski, Özkan Hayırlı, Bozidar Vucicevic, Ali Deniz Yılmaz, Yüksel Bidak, Muhammet Kaya (Abdülsamet Yalçın, Azizcan Ataoğlan, Doğan Karakoç, Batuhan Avcı, )

Setler: 25-12, 25-19, 25-20

Süre: 1.13 (21, 25, 27)

AXA Sigorta Efeler Ligi’nin üçüncü haftasının kapanış maçında Halkbank, Spor Toto’yu 3-0 mağlup etti. Mavi-Beyazlılar böylece üçüncü maçını da kayıpsız geçmeyi başardı ve liderliğini sürdürdü. Başkentliler, dördüncü haftada 15 Ekim Cumartesi günü Galatasaray’la deplasmanda karşı karşıya gelecek.

Maçtan notlar

Halkbank karşılaşmayı Ampute Milli Takımı’nı kutlayan pankartla çıktı.

Müsabakanın ilk setinde12 etek yapan Halkbank, özellikle ortadan çok etkiliydi. Halkbank’ın 5 bloğuna rakibi hiç cevap veremedi.

İkinci sette Spor Toto Halkbank ataklarını engelleyebilmek için riskli servisler atmaya çalıştı, fakat çok kaçırdı, oyunun temposu düştü. Halkbank kaliteli oyunundan taviz vermedi ve seti 25-19 aldı.

Üçüncü sette de maıçn karakteristiği değişmedi ve Halkbank seti 25-20, maçı da 3-0 kazandı.

Kendimize güveniyoruz

Halkbank’ın Milli orta oyuncusu Yunus Emre Tayaz maç sonunda değerlendirmelerde bulundu. Tayaz, şunları söyledi:

“Spor Toto maçını çok önemsedik, iyi çalıştık ve emeklerimizin karşılığını aldı. İyi voleybol oynamakla birlikte, ilerleyen haftalarda daha da iyi olacağımızı söylemek yanlış olmaz. Biz kendimize güveniyor, hedeflerimize odaklanıyoruz.”

CEVAP VER