TÜRKSOY Genel Sekreterliği tarafından her yıl geleneksel olarak verilen iftar yemeği, 8 Haziran 2017 tarihinde Ankara’da verildi.

Düzenlenen iftar programında Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) büyükelçileri’nin yanı sıra TÜRKSOY’un çalışmalarına destek veren kişiler ve kurum temsilcileri katıldı.

İftar yemeği sırasında konuşan Büyükelçi Kaseinov, Türk cumhuriyetlerinin büyükelçilerine TÜRKSOY’a verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek, “İlerleyen yıllarda da desteklerinizle daha büyük işler yapacağımıza inanıyorum.” dedi. Büyükelçi Kaseinov, iftar programında yaptığı konuşmada, ramazanda barışın, hoşgörünün ve kardeşliğin hakim olmasını ve insanlığa saadet getirmesini temenni ettiğini belirterek, “Bu vesileyle sizlerle bu sofrada bir arada bulunmaktan şeref duyuyorum.” diye sözlerini sürdürdü.

TÜRKSOY’u faaliyetlerinde destekleyen Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan ve KKTC büyükelçilerine teşekkür eden Büyükelçi Kaseinov, “Ramazan ayı vesilesiyle birçok kurum ve kuruluş iftar yemekleri tertip etmekte. Ancak siz değerli dostlarımız bizim soframızı tercih etmenizden onur duyduğumu belirtmeden geçemeyeceğim. çalışmalarımıza vermiş olduğunuz destekler, teşkilatımızın uluslararası saygınlığını arttırmaktadır. İlerleyen yıllarda da desteklerinizle daha büyük işler yapacağımıza inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Geleneksel Türk mutfağına ait yemeklerin ikram edildiği iftar programında, aralarında Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Öcal Oğuz’un da bulunduğu çok sayıda konuk yer aldı.

CEVAP VER