Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Mamak Belediyesi’nin düzenlediği  “Mahallede İftar Var” programına katıldı. Mamak Kapalı Pazar alanında düzenlenen ve binlerce Mamaklının katıldığı iftar programında Çavuşoğlu, “Bu anlamlı iftar sofrasında Mamaklılarla beraber olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Beni sofranıza kabul ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrencilik yıllarında Mamak’ta ikamet ettim

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’ün başarılı çalışmalarını takdirle, gururla takip ettiğini kaydeden Çavuşoğlu, “Başkan Akgül bugüne kadar ilçede çok güzel hizmetler yaptı. Esasen öğrencilik yıllarımda bende Mamak’ta ikamet ettim. O günden bugüne Mamak gerçekten çok farklı bir hale geldi” dedi.

Sizin verdiğiniz güçle dimdik duruyoruz

İnsanlara hizmet etmek, vatandaşın ve milletin hizmetkarı olmak siyaset anlayışımızdır diyen Çavuşoğlu, “Dünyanın her yerinde, tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi sizin verdiğiniz güçle dimdik duruyoruz. Türkiye’nin, Türk Milleti’nin ve yurt dışındaki mazlumların hakkını sonuna kadar savunuyoruz. Bu gücü de sizden alıyoruz. Özellikle bu akşam geleneksel hale gelen Mamak Belediyesi’nin düzenlediği iftar sofrasında sizlerle beraber olmaktan gerçekten onur duydum. Rabbim tuttuğunuz oruçları ve duaları kabul etsin” dedi.

Önce iftar sonra sohbet

Ramazan etkinlikleri çerçevesinde her akşam bir mahallede olmayı, vatandaşlarımızla aynı sofrada buluşmayı, paylaşmayı, hasbihal etmeyi, sorunları dinlemeyi amaçladıklarını ifade eden Akgül, “Öncelikle Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun teşriflerinden dolayı büyük bir onur duyduğumu belirtmek isterim. Bugün güzel bir sürpriz yaparak iftar soframızda bizlerle bir araya geldi” dedi.

 

CEVAP VER