FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası’na beşinci kez katılacak olan Eczacıbaşı VitrA Kadın Voleybol Takımı, turnuvanın yapılacağı Çin’in Shaoxing şehrine vardı.

Geçtiğimiz sezon organizasyonu üçüncü sırada tamamlayan turuncu beyazlılar, 2015 ve 2016’da iki sene üst üste şampiyonluğunu ilan ederek büyük bir başarı elde etmişti.

Turnuva için son hazırlıklarına Çin’de devam edeceklerini belirten Eczacıbaşı VitrA Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Yeon Koung Kim, “Eczacıbaşı VitrA formasıyla ikinci kez Dünya Kulüpler Şampiyonası’na katılacağım. Takımımın çok iyi bir hazırlık süreci geçirdiğini düşünüyorum. Bu sezon böyle güzel bir takım ruhu yakalamışken, birlikte Dünya Kulüpler Şampiyonası’na gidecek olmak beni katbekat heyecanlandırıyor. Umarım turnuvayı da güzel bir sonuçla tamamlayacağız” diye konuştu.

Turuncu beyazlıların deneyimli smaçörü Natalia Pereira ise, turnuva öncesi görüşlerini “Önümüzdeki Dünya Kulüpler Şampiyonası, bence şu ana kadarki en zor turnuva olacak. Türkiye’den, İtalya’dan, Brezilya’dan ve Çin’den dünyanın en iyi takımları yarışacak. En iyi halimizle Çin’e gelebilmek için iki buçuk aydır yoğun bir tempo da hazırlanıyoruz ve her sayı için sonuna kadar mücadele etmeye hazırız” diye aktardı.

3-8 Aralık tarihlerinde Çin’in Shaoxing şehrinde düzenlenecek turnuvada Eczacıbaşı VitrA’nın diğer rakipleri, Türkiye’den VakıfBank, Çin’den Guangdong Evergrande ve Tianjin, Brezilya’dan Minas Tenis Clube ve Praia Clube, İtalya’dan Imoco Volley Conegliano ve Igor Gorgonzola Novara takımları olacak.

Grup etabını ilk iki sırada bitiren takımlar çapraz eşleşmeyle 7 Aralık’ta yarı final maçları yapacak. Bronz madalya ve final maçları ise 8 Aralık Pazar günü oynanacak.

A Grubu’nda mücadele edecek Eczacıbaşı VitrA’nın maç programı şu şekilde:

3 Aralık 20195:00Imoco Volley ConeglianoEczacıbaşı VitrA
4 Aralık 201912:00Eczacıbaşı VitrAMinas Tenis Clube
6 Aralık 201912:00Eczacıbaşı VitrAGuangdong Evergrande

Not: Maçlar Türkiye saati iledir.

CEVAP VER