Genç müzisyen ve keman sanatçısı Dudu Pektunç, daha önceden de İngiltere’de Guardian Müzik bölümü listelerinde 1. Ve 2. Sırada olan üniversitelerden kabul alarak bir ilki başarmış ilk Kıbrıslı müzisyen olmuştu. Pektunç, müzik alanında başarılarına ve ilklere imza atmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz sene ve bu sene zarfı içinde, İngiliz Kraliyet okulu olan University of Surrey müzik bölümü öğrencisi olarak sergilediği üstün başarı, duruş ve yetenekten dolayı, Dudu Pektunç, University of Surrey Müzik Bölümünün seçilmiş başarılı müzik öğrencisi oldu.

Üniversite hayatına yönelik bir yazı ise University of Surrey resmî web sitesinde paylaşıldı. Paylaşım tüm dünyada müzikle ilgilenen öğrencilerinin ulaşabileceği şekilde web sitesinde bulunuyor. Dudu Pektunç, bu başarı ile Kıbrıslı bir müzisyen olarak bir ilke atmış oldu.

Yeteneği ile dikkatlerini üzerine çeken Pektunç, aynı zamanda İngiltere’de University of Surrey Müzik Bölümü adına birçok seminer, web seminerleri ve etkinliklerde, örnek ve sorumlu öğrenci olarak sergileniyor. Genç müzisyenin bu başarısı ile, ilk defa bir Kıbrıslı müzisyen, yurtdışında bir üniversitenin seçilmiş müzik öğrencisi oldu.

Dudu Pektunç, ileride de Kıbrıslı bir müzisyen olarak, ülkesinin ismini daha da çok duyurmak istediğini ve yine ilklere imza atmak istediğini belirtti. (londragazete.com)

CEVAP VER