Yılın en uzun gecesi olan 21 Aralık’ta özel bir etkinlikte 21 iş insanı bir araya geldi.

Projehane organizasyonuyla Çırağan Palace Kempinski’de hizmet veren Sanitas SPA’nın, ‘Gentlemen only’ davetine katılan iş insanları, ekonominin geleceğini değerlendirdi.

Davete Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, Ekonomist Murat Sağman, Eğlence İşletmecisi Erkan Ünal başta olmak üzere 21 iş insanı katıldı.

‘Geleneksel hale gelecek’

Davet hakkında bilgi veren Projehane Kurucu Ortağı Bilge Kuru, “21 Aralık gecesi, 21 sektöre yön veren iş insanını bir araya getirdik. Bugün burada iş insanlarıyla birlikte dünyada olan gelişmeleri konuştuk” dedi.

Sanitas Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Balta ise iş insanlarını ağırlamaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek “Bugün en uzun gece. 21 Aralık’ta 21 iş insanını burada ağırladık. İş dünyasındaki ve ülkemizdeki son gelişmeleri konuştuk” diye konuştu.

Sanitas Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şebnem Akman Balta da etkinliğin büyük bir ilgi gördüğüne dikkat çekerek “21 Aralık’ta yaptığımız bu organizasyonu gelenek haline getirmeyi düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Ekonomiye katkı sağlayacak

Geceye katılan Ekonomist Murat Sağman ise iş insanlarıyla birlikte dünyadaki ekonomik olayları ve Türkiye’deki son gelişmeleri konuştuklarını vurgulayarak, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine Toplantısı sonrası açıkladığı ekonomik tedbirlerle birlikte, dolar kurunda çok ciddi bir gerileme yaşandı. Bu sistemle birlikte vatandaş TL’de kalarak döviz yükselmesinde kendisini güvene almış olacak. 3 aylık vadede bu sisteme daha çok yönelim olacağını düşünüyorum. Kurun sabit kalması ekonomiye önemli bir katkısı olacak” dedi.

Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı ise şunları söyledi: “Türkiye ekonomisi açısından da önemli bir gündü. Ekonomiyle ilgili çok önemli kararlar açıklandı. Biz de iş dünyası temsilcileri olarak yakından takip ediyoruz. Bu kararların olumlu etkilerini önümüzdeki dönemde göreceğiz. 2022 yılına umutla gireceğimizi düşünüyorum. Tüm dünyayı etkisi altına alan pandeminin etkilerini atlattığımızı düşünüyorum. 2022 yılı Türkiye ve dünya ekonomisi için toparlanma dönemi olacaktır. Pandeminin Türkiye ekonomisine katkısı oldu. İhracatımızda geçen seneye kıyasla ilk on ayda yüzde 35 seviyelerinde bir artış yaşandı. Şirket olarak 2022 yılında da bir büyüme bekliyoruz. Önümüzdeki dönemde ihracatımızı artıracağımızı düşünüyorum.”

CEVAP VER