Müziğe olan tutkusunun yanı sıra profesyonel drift yarışçısı olan Doğukan Manço, Apex Masters Türkiye Drift Şampiyonası Final Yarışında (Apex Masters Turkish Drift Series) Türkiye’ye ikinciliği getirdi.

Müzikte olduğu kadar yarışlarda da iddialı

27 Ekim İzmir’de düzenlenen yarışta 26 kişinin arasında ikinciliği göğüsleyen Doğukan Manço, genel klasmanda da dünya listesinde Türkiye’ye ikinciliği getirdi. Müziğin yanı sıra profesyonel drift yarışçılığında da iddiasını ortaya koyan genç şarkıcı, tüm dünyanın en zorlu ve en hızlı parkurları arasında gösterilen pistte başarısını altın harflerle yazdırdı. Türk halkının da büyük ilgi gösterdiği zorlu parkuru ise 10 bin kişi izledi. Türkiye’ye ikinciliği getirdiği için gururlu olduğunu söyleyen Doğukan Manço, “Sırada Türkiye’nin adının tüm dünyaya duyurmak var. Hedefim Dünya şampiyonu olmak” dedi.

Aracının adı 46 lakabı piskopat

46 isminin verdiği ve takipçilerinin piskopat olarak adlandırdığı Nissan SX 200 model aracı, İzmir Ülkü Park Yarış pistinde Doğukan Mançoya’ya ikinciliği getirdi. Modifiye edilen 650 beygir gücündeki aracı, özel yapılan ethanol yakıt kullanıyor. Rakiplerinin korkulu rüyası 46, 100 kilometreye ise 4 saniyenin altında çıkıyor.

CEVAP VER