Türkiye Dans Sporları Federasyonu’nun İstanbul Bilgi Üniversitesi organizasyonuyla 29 Nisan Dünya Dans Günü’nde düzenlediği Ulusal Sıralama Yarışması’nı kazananlar belli oldu. Türkiye’nin dört bir yanından 56 çiftin katıldığı ve eğlenceli bir rekabetin yaşandığı yarışmada, kazananlar kupayı kucakladı.

Türkiye’nin hemen her ilinden lisanslı dansçı çiftleri 29 Nisan Dünya Dans Günü’nde buluşturan yarışma, renkli görüntülere sahne oldu. Etkinliğin en önemli ve kıyasıya rekabeti Ulusal Sıralama Yarışması’nda yaşandı. Yarışmada adaylar Samba, Cha Cha, Rumba, Jive, Paso Doble’den oluşan Latin dansları ve Vals, Tango, Viennese Vals, Foxtrot, Quickstep türlerini içeren Standart danslarda etkileyici performanslar sergiledi.

Gençler, Yıldızlar 2 ve Yetişkinler olmak üzere üç farklı kategoride düzenlenen Ulusal Sıralama Yarışması’nda, Gençler kategorisinin Latin branşında Georgi Petrov Kininchev ve Ilgın Aydıner çifti, Standart branşta Mert Dinar ve Defne Gürsel çifti birinci oldu.

Dünya Dans Günü’nü bir kutlamaya dönüştüren yarışmaya Yıldızlar 2 kategorisinde katılarak Latin ve Standart dans türlerindeki performanslarıyla göz dolduran Eren Özyiğit ve Serenay Büyükkapucu çifti, her iki dans branşında da birincilik kazandı.

Yarışmanın Yetişkinler kategorisinin birincileri ise Latin branşta Taha Batu Coşar ve Oleksandra Shanko; Standart branşta Atakan Çalık ve Darya Kuzmina çiftleri oldu.

Yarışmayı birincilikle tamamlayan dansçılar BİLGİ Dans Kupası’nın sahibi olurken sıralamada ilk yediye giren tüm dansçılara madalya verildi.

1 YORUM

CEVAP VER