Çankaya Belediyesinin ilçe sakinlerine yönelik düzenlediği bahçıvanlık kursundan sertifika alan vatandaşlar, aldıkları eğitimleri uygulama imkanına sahip oldu. 

İlçede yaşayan vatandaşların evlerinde ve bahçelerinde doğru bitki yetiştiriciliği yapmaları için pandemi dönemi hariç her sene düzenlediği bahçıvanlık kursuna katılan Çankayalılar, öğrendikleri bilgileri bire bir uyguladı.

Belediyenin Yılmaz Güney Sahnesinde gerçekleşen ve 3 hafta süren eğitimlerde öğrendikleri bilgileri uzman eğitmenler eşliğinde uygulama imkanına sahip olan vatandaşlar, teorik bilgileri pratiğe dönüştürdü.

Kursu bitirip sertifika alan vatandaşlar 10 bölüme ayrılan yerlerde eğitimlerde aldıkları bilgileri bir yandan pekiştirdi bir yandan da pratik yapma imkanı buldu.

Kursa katılan vatandaşlar toprak hazırlığı, saksı değiştirme, iç mekan süs bitkileri bakımı, gül, çalı, meyve budama, aşı yapımı, sebze tohum atma, fide şaşırtma ve park ağaçları tanıtımından oluşan bölümlerde bahçıvanlığın ince ayrıntılarını tekrar etti.

CEVAP VER