Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, AIESEC Ankara ve AEGEE Ankara temsilcisi genç üniversitelileri makamında ağırladı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, üniversiteli öğrencilere belediyenin kapılarını açmaya devam ediyor. Makamında AIESEC Ankara ve AEGEE – Avrupa Öğrencileri Forumu Ankara temsilcilerini ağırlayan Taşdelen, genç üniversitelilere çalışmalarında başarılar diledi.

AIESEC (Uluslararası Ticari Bilimler ve Ekonomi Öğrencileri Birliği) Ankara Temsilciliği ile yeni dönem işbirliği protokolü imzalayan Başkan Taşdelen, önceki yıllarda dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda öğrenciye staj olanağı sağlayarak ülkelerarası öğrenci değişim programlarına ev sahipliği yaptıklarını belirterek gençlere çalışmalarında başarılar diledi. Taşdelen, bu projenin üniversiteli gençlerin ufkunu açan, öğrenciyken ya da mezun olduktan sonra yurtdışında yaptığı stajla yaşamı değişen başarılı gençlerin ülkelerarası bilim, sanat, dostluk köprüsü kurmakta da önemli rolleri olduğunu aktardı.

Taşdelen, protokolün ardından AEGEE Avrupa Öğrencileri Forumu- Ankara temsilcileri ile görüştü. Ankara’da düzenlenen genel kurulları ‘Agora’ için desteklerinden ötürü Taşdelen’e teşekkür plaketi takdim eden gençler, yıl sonunda Avrupa’da gerçekleştirilecek İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik toplantılarına davet ettiler.

CEVAP VER