Turkish Airlines Open’da üçüncü raundu 63 vuruşla bitiren Çinli Li Haotong Li, son şampiyon İngiliz Justin Rose ve Fransız Alexander Levy’nin üç vuruş önünde liderliğe yükseldi.

Ülkemizde düzenlenen en önemli spor organizasyonlarının başında gelen 7 milyon dolar toplam ödüllü Turkish Airlines Open’da final raundu öncesi Çinli Li Haotong liderliği ele geçirdi. Üçüncü raunda lider Justin Rose’un üç stroke gerisinde başlayan genç oyuncu ilk dokuzda yaptığı beş birdie ile öne geçmeyi başardı. 10. çukurdaki eagle ve 12. çukurdaki birdie ile liderliğini tescilleyen Haotong, final raundunu 63 vuruşla tamamlarken, toplamda 196 vuruşla üçüncü raund sonunda zirvede yer aldı.

Li Haotong oyun sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada Justin Rose’a karşı oynamayı dört gözle beklediğini söyledi. Avrupa Turu’nda sezon başında elde ettiği şampiyonluğun özgüvenini artırdığını ifade eden Çinli golfçü, “Yarın en iyi oyunumu oynayıp kazanmak istiyorum. Final raundu heyecanlı olacak” diye konuştu. Li Haotong, Turkish Airlines Open’ı kazandığı takdirde Rolex Serisi turnuvalarında şampiyonluk yaşayan ilk Asyalı oyuncu olarak tarihe geçecek.

Turkish Airlines Open’da üst üste ikinci kupa için sahaya çıkan Justin Rose, üçüncü raundda ilk iki gündeki performansının uzağında kaldı. İlk altı çukurda yaptığı üç birdie ile rakipleriyle arasındaki farkı açan İngiliz oyuncu sonraki 12 çukurda dört bogey yapınca günü 69 vuruşla (-2) bitirebildi. Rose, beş birdie yaptığı üçüncü raundu 66 ile bitiren Fransız Alexander Levy ile birlikte toplamda 199 vuruşla ikinciliği paylaştı.

Günü 68 vuruşla (-3) bitirerek Regnum Carya Sahası’nda oynadığı 11. raundu da par’ın altında bir skorla tamamlamayı başaran 2016 Turkish Airlines Open şampiyonu Thorbjorn Olesen, üçüncü raundu lider Haotong’un dört vuruş gerisinde dördüncü olarak bitirdi.

Üçüncü raundun en iyi skorunu ise dokuz birdie yaptığı üçüncü raundu 62 vuruşla (-9) bitiren Belçikalı Thomas Pieters yaptı.

Turkish Airlines Open’da mücadele eden üç Türk oyuncu arasında en iyi skoru üçüncü raundu 71 ile (par) bitiren Taner Yamaç gerçekleştirdi.

Turkish Airlines Open şampiyonu Pazar günü oynanacak dördüncü raundun sonunda belli olacak.

CEVAP VER