Etimesgut Belediye Meclisi 31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından ilk toplantısını Belediye Başkanı Erdal Beşikcioğlu başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıya mecliste grubu bulunan CHP, AK Parti ve MHP Meclis üyeleri katıldı.

Meclis toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Başkan Beşikçioğlu, yeni bir döneme girildiğini belirterek, tüm meclis üyelerine hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Meclis ilk toplantısında çalışma organlarını da belirledi. Gizli oy açık sayım usulüyle yapılan seçim sonuçlarına göre meclis başkanvekilliklerine Özkan Deniz (CHP), Abdullah Erkan (CHP); divan katibi asil üyeliklerine Hamiyet Koçer (CHP), Filiz Durak Elibol (CHP), yedek üyeliklere Hüseyin Kabadayı (CHP), Eren Ergün (CHP) seçildi.

Daimi encümen üyeliklerine de Almina Gökbulut (CHP), Hüseyin Kabadayı (CHP) ve Seyhan Demirpençe (CHP) seçildiler. Toplantıda ayrıca 21 ihtisas komisyonu üyeleri de belirlendi.

CHP Meclis üyeleri Taylan Özgüven, Ebru Keyvan, Mutlu Kerimoğlu ve Metin Akyüz belediye başkan yardımcısı olarak atandılar.

Başkan Beşikçioğlu, denetim komisyonu ve faaliyet raporu ile diğer konuları görüşmek üzere 15 Nisan Pazartesi günü toplanmak üzere oturumu kapattı.

CEVAP VER