Avrupa Güreş Şampiyonası’nda erkekler serbest stil 57 kiloda milli güreşçimiz Süleyman Atlı ile 86 kiloda mücadele eden milli güreşçimiz Selim Yaşar bronz madalya kazandı.

ATLI SAYI TUŞU YAPTI

Sırbistan’ın Novi Sad kentinde düzenlenen şampiyonada Süleyman Atlı, üçüncülük-beşincilik maçında İspanyol Levan Metreveli Vartanov ile karşılaştı. Rahat bir müsabaka çıkaran milli güreşçimiz, Vartanov’u 11-1 sayı tuşuyla yenerek bronz madalyanın sahibi oldu.

Türkiye’ye şampiyonadaki ilk madalyayı kazandıran milli güreşçi, müsabakanın ardından yaptığı açıklamada, buruk bir sevinç yaşadığını söyledi.

ATLI: “HEDEFİM ŞAMPİYONLUKTU”

Sırbistan’a altın madalya için geldiğini belirten Süleyman, “Hedefim şampiyonluktu. Nasip olmayınca olmuyor. İnşallah, İslami Dayanışma Oyunları ve Dünya Şampiyonası’nda bu hedefime ulaşırım” ifadelerini kullandı.

YAŞAR GERİYE DÜŞTÜĞÜ MAÇI ALMASINI BİLDİ

86 kiloda mücadele eden milli güreşçimiz Selim Yaşar ise bronz madalya maçında Polonyalı Zbigniew Mateusz Baranowski ile karşılaştı. Yaşar, maçta 3-0 geriye düşmesine rağmen rakibini 4-3 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu.

Türkiye, şampiyonanın ilk gününü 2 bronz madalyayla tamamladı.

AVRUPA’DA İKİNCİ GÜN EŞLEŞMELERİ BELLİ OLDU

65 kiloda mindere çıkacak olan milli güreşçimiz Mustafa Kaya ilk maçını George Bucur (Romanya) vs. Gabriel Janatsch (Avrusturya) maçının galibi ile

97 kiloda mücadele edecek olan güreşçimiz Rıza Yıldırım ilk maçını Andris Ozols (Letonya) vs. Ragnar Kaasık (Estonya) maçının galibi ile

53 kiloda mindere çıkacak olan milli güreşçimiz Fikriye Gök ilk maçını Alman rakibi Nina Hemmer ile,

60 kiloda mücadele eden milli güreşçimiz Gamze Nur Adakan ilk maçını Belaruslu rakibi Madzina Sıdakova ile yapacak.

CEVAP VER