16 -28 Ekim tarihleri arasında Çin’de düzenlenecek olan Askeri Olimpiyat Oyunlarına katılacak olan TSK güreş takımımız yarın Çin’e hareket edecek. Sporcularımız Barış Pınarı operasyonunda yer alan Mehmetçiklerimiz için mindere çıkacak. Türk Silahlı Kuvvetleri Grekoromen ve Serbest

Güreş Milli Takım kadrosu

Rıza KAYAALP , Taha AKGÜL , Soner DEMİRTAŞ,

Metehan BASAR,

Aslan ATEM

Enes BAŞAR

Selehattin KILIÇSALLAYAN ve

Fatih YAŞARLI’dan oluşuyor.

13 Ekim’de birliklerine teslim olan Pehlivanlarımız hem vatani görevlerini yapacak hem de Askeri Olimpiyat Oyunlarında güreşerek ülkemize Altın madalya getirmek için ter dökecekler.   Genelkurmay Başkanlığımız ve Güreş Federasyonumuzun koordineli çalışmalarını tamamlayan milliler yarın yarın yola çıkıyor. Ata Sporumuz Güreşi çok sevdiği bilinen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Sayın Yaşar Güler sporcularımızla yakından ilgilenerek onlardan  Altın madalya beklediğini ifade etti.

Yoğun çalışmalar sonucunda şu anda tarihi bir TSK güreş milli takımı oluşturuldu.

Her 4 yılda bir yapılan Askeri Olimpiyat Oyunlarına ortalama 140 ülke, 27 bin sporcu, antrenör ve idareci katılıyor.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın’ında yer aldığı TSK Güreş Milli Takım kafilesi yarın 14:15 uçağı ile Ankara’dan İstanbul’a, oradan da saat 23:15 uçağı ile  Çin’e hareket edecek.

MUSA AYDIN: GÜREŞÇİLERİMİZ MEHMETÇİKLERİMİZ İÇİN GÜREŞECEK

Türkiye’nin Suriye’de çok önemli bir operasyon gerçekleştirdiğini belirten Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın “Bizler Mehmetçiklerimizin her zaman yanındayız. Askerlerimiz Suriye’de ülkemizin güvenliği için canlarını feda ediyorlar. Güreşçilerimizde mindere tüm Mehmetçiklerimiz için çıkacak. Rakiplerini yenip altın madalyaları alıp asker selamı ile İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinletecekler. Çin’e tüm sporcularımız bu duygularla gidiyor” dedi. Ülkemizi bu önemli günlerde minderde temsil edecek olan Asker güreşçilerimiz ise yaptıkları açıklamalarda bu ülke için her zaman canlarını feda etmeye hazır olduklarını belirterek “Mehmetçilerimiz sınır ötesinde bizler için çarpışıyor. Bizlerde herşeyimizle onların yanındayız. Eğer cepheye gitmemiz gerekirse gözümüzü kırpmadan bu ülke için cephede çarpışmaya razıyız. Çin’e bu duygularla gidiyoruz. Hepimizin tek amacı yüce Türk bayrağını dalgalandırıp İstiklal marşımızı okutmak” şeklinde açıklama yaptılar.

CEVAP VER