21. Uluslararası Ankara Caz Festivali, Ankaralı sanatseverleri bir araya getiriyor.

Ankaralı sanatseverler Uluslararası Ankara Caz Festivalinde bir araya geliyor. 21’incisi düzenlenecek festivalde Grammy’li sanatçılardan, genç elektronik müzik sanatçılarına kadar geniş bir yelpazede önemli sanatçılar ağırlanacak. bugün başlayacak bir dizi etkinlik 26 Mayıs’a kadar sürecek.

Festival kapsamında her yaştan dinleyiciye ve sanatseverlere yönelik konserler, atölyeler, sergiler ile kapsamlı bir içerik hazırlandı. Bugün, ABD Büyükelçiliği’nde yapılacak açılışta Ege Dai DJ Set sonrasında 100. doğum gününde Ella Fitzgerald şarkıları- Ece Göksu Band dinletisi yer alacak.

FESTİVAL, ANKARALI DİNLEYİCİLERLE BÜYÜDÜ

Festivalin Ankaralı sanatseverlerle buluşmasında öncü isimler arasında yer alan Ankara Caz Derneği Başkanı Özlem Oktar festivalin Ankaralı dinleyicilerle birlikte büyüdüğünü söyledi. Oktar “İlk senelerde 20-30 kişi gelirken şimdi büyük konserler düzenliyoruz. Genç dinamik bir seyircimiz var. 21. senesinde daha yenilikçi daha 21. yüzyıla yakışan isimleri davet ettik” dedi.

GELİRİ ÖĞRENCİLERE BURS OLACAK

Festival kapsamında caz müziğini geniş kitlelere tanıtmak amaçlanıyor. Ücretsiz açık konserlerin yanı sıra elde edilecek konserlerin gelirleri burs fonuna aktarılacak. Burs fonunda elde edilen gelir ile Master seviyesindeki öğrencilere yurt dışında eğitimlerine devam etmeleri için destek sağlanıyor.

 

CEVAP VER