Gezen, gören, araştıran ve öğrenen bir nesil yetiştirme amacıyla hareket eden Altındağ Belediyesi, Altındağlı çocukları kültür gezileriyle buluşturmaya devam ediyor. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, bu doğrultudaki özverili çalışmalarını sürdürerek, kültür gezilerine yeni bir adres daha ekledi. Altındağlı çocuklar, Çankırı Ilgaz’ı ziyaret ederek, karın keyfini çıkardı.

Ailelerin gözü arkada kalmadı

Altındağ Belediyesi tarafından hiçbir ücret talep edilmeden düzenlenen kültür gezilerinin bu seferki rotası Ilgaz Dağı oldu. Toplamda 850 çocuğun gideceği Ilgaz gezisi için her gün Altındağ’dan 2 otobüs hareket ediyor. Her gün günü birlik olarak 90 çocuk Ilgaz Dağı’nda karın keyfini yaşıyor.

Aydınlıkevler ve Güneşevler Gençlik Merkezi üyeleri de sabahın erken saatlerinde merkezleri önünden aileleri tarafından uğurlandı. Otobüse binmeden önce merkez sorumluları ve rehberler tarafından tek tek sayılan çocukların kimlik kontrolleri yapıldı. Çocuklar, yolculuk başlamadan önce emniyet kemeri takılması konusunda uyarıldı. Hep birlikte kahvaltı yapan çocuklar, daha sonra birbirleriyle sağlıklı iletişim kurabilmek içinotobüsteki mikrofonu ellerine aldı kendilerini tanıttı.

Buzda dans

Uzman rehberler, Çankırı’daki Ilgaz Milli Parkı’na gerçekleşen yolculuk sırasında Altındağlı çocuklara bölge hakkında hem coğrafi hem de tarihi bilgiler verdi.Türkiye’nin en büyük tünellerinden biri olan 15 Temmuz İstiklal Tüneli’nden de geçen çocuklar, kısa bir süre sonra Ilgaz Dağı’na ulaştı. Altındağlı çocukların burada ilk işi Türk Bayrağı ile poz vermek oldu. Merkez sorumluları eşliğindekafile halinde hareket eden çocuklara, uymaları gereken kurallar anlatıldı. Altındağlı çocuklar, kızakları aldığı gibi yokuşun başına geçti. Defalarca kayan çocukların kahkahalarılapa lapa yağan kara karıştı. Bölgedeki otellerden birinde öğlen yemeği yiyen çocuklar, yemekten sonra eğlenceye kaldığı yerden devam etti.

Keyifli bir yolculuk

Kızak üzerinde arkadaşlarını hem iten hem de çeken Altındağlı çocuklarınbirbirleriyle yardımlaşmasıfotoğraf karelerine de yansıdı. Çocuklara, Ilgaz gezisi bitiminde çorba servisi de yapıldı. Sıcak çorbalarını eşsiz kar manzaraları eşliğinde içen Altındağlı çocuklar, bol bol fotoğraf çekti. Çocuklar, Ankara dönüşü için otobüslerde yine tek tek sayıldı. Dönüş yolculuğunda söyledikleri şarkılarla da yeteneklerini ortaya çıkaran Altındağlı çocuklar, Veysel Tiryaki’ye teşekkür etti.

Başkan Tiryaki’ye twitter’dan teşekkür

Twitter üzerinden Başkan Tiryaki’ye teşekkür eden Emre Aydoğmuş ise, “Karacaören Mehmet Akif Ersoy Gençlik Merkezi ile Ilgaz gezisine katıldım. Hayatında ilk defa kayak yaptık. Kızağa hiç binmemiştim. Zirvenin doruklarında mükemmel bir manzara eşliğinde karın keyfini çıkardık. Tepemizde içimizi ısıtan güneş ile teleferik anısını bırakarak ayrıldık. Gerçekten çok güzel ve keyifli bir geziydi. Herşey için size çok teşekkür ederiz.” diyerek görüşlerini ifade etti.

CEVAP VER