Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) tarafından bu yıl 20’ncisi düzenlenen merhum spor yazarı Arman Talay 2018 Spor Ödülleri sahiplerini buldu.

TSYD Ankara Şubesi’nde düzenlenen ödül törenine eski bakanlar, belediye başkanları, duayen spor yazarları, antrenör ve sporcular katıldı. 58 ödülün sahibini bulduğu törende Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Yılın Yerel Yöneticisi Ödülü’ne layık görüldü. Akgül’e ödülünü TSYD Eski Ankara Şube Başkanı Mustafa Salihoğlu takdim etti.

Mamak sporun başkenti oldu

2009 yılında göreve geldiğinde Mamak’ta sportif yatırımların yok denecek kadar az olduğunu ifade eden Akgül, “Bugün Mamak yapılan yatırımlarla sporun başkenti haline geldi. Eğer biz madde bağımlılığından, kötü alışkanlıklardan gençlerimizi uzaklaştırmak istiyorsak önce sporun tesisini oluşturmamız gerekiyor. İşte biz bu eksiklikleri gördük ve yüzme havuzu, 5 bin kişilik spor salonu, şehir stadı başta olmak üzere birçok tesisi ilçemize kazandırdık. Bu yaptığımız çalışmaların duayen spor yazarı Arman Talay’ı anma adına verilen ödül ile taçlanması ise benim için ayrı bir gurur kaynağı oldu” dedi.

CEVAP VER