Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Maria Zaharova; Suriye’de terörü tamamen yok etme ve siyasi çözüm sağlayıp Suriyelilerin acılarına son verme koşullarının gayet uygun olduğunu belirtti.

Zaharova bugün yaptığı basın açıklamasında; Suriyelilerin yıllardır yaşadıkları acılara son vermek için Suriye’de koşulların uygun olduğuna dikkat çekerken, Batılı devletlerin kimyasal silah kullanımı konusunda bir kez daha asılsız iddialara dayanıp Suriye’ye saldırma tehditlerinin çözüm çabaları ve fırsatlarını sabote etmekte olduğunun altını çizdi.

Batılı devletlerin bu tehditlerle sadece Suriye değil, tüm dünyanın güvenlik ve istikrarını tehdit ettiklerine dikkat çeken Zaharova; Suriye’ye karşı herhangi bir saldırının ateşle oynama niteliğinde olduğunu, yol açacağı faciaların sonuçlarını da kimsenin tahmin bile edemeyeceğini ifade detti.

Zaharova Suriye ordusunun kimyasal silah kullandığına ilişkin iddiaları çürütürken; bu silahların nereden gelip nasıl kullanıldığı ve kimin bu işe bulaştıklarının tespit edildiğine vurgu yaptı.

CEVAP VER