Tour de France’da 7. etabın galibi Quick-Step Floors’dan Marcel Kittel oldu.

Tour de France sprint etaplarında Marcel Kittel fırtınası devam ediyor. Büyük heyecan sahne olan sprint finişinde Edval Boasson Hagen’i milimetrelerle geçen Alman sprinter, 2017’de üçüncü Tour de France kariyerinde ise 12. etabı kazandı.

Troyes – Nuits Saint-Georges arasında koşulan 213 kilometrelik etabın ilk kilometrelerinde kaçış grubunu oluşturan 4 sporcu bitime 7 kilometre kala pelotona yakalandı. Son 4 kilometrede dümdüz bir profile sahip olan etapta sprint trenlerini kullanan favoriler son 1 kilometreye pozisyonlarını alarak girdi. Son 500 metrede Dimension Data’dan Edvald Boasson Hagen doğru bir zamanlamayla atağını yaptı ve öne fırladı. Ancak Hagen’in tekerini takip eden Kittel rakibini yakaladı ve neredeyse başa baş geçilen finişten sonra yarış jürisi Marcel Kittel’i etabın galibi olarak ilan etti.

Tour kariyerindeki 12. etabı kazanan Kittel böylelikle Erik Zabel’i yakaladı ve Tour de France’ta en çok etap kazanan Alman bisikletçi unvanına ortak oldu.

Podyumun ikinci basamağında Edvald Boasson Hagen yer alırken, üçüncü sırayı Michael Matthews aldı.

Yeşil mayoyla etaba başlayan Arnaud Demare’ın etapta ilk 10’a girememesinin ardından Marcel Kittel yeşil mayoyu da sırtına geçirdi.

Tour de France’ta sekizinci etap yarın Dole – Station des Rousses arasında koşulacak ve zirve finişiyle son bulacak. (Eurosport)

CEVAP VER