Yenimahalle sakinlerini tek tek arayarak istek, talep ve şikâyetlerini dinleyen Yenimahalle Belediyesi İletişim Ofisi, 25 kişilik ekibi ile 75 bin kişiye arama yaptı.

Aramalar sonucunda vatandaşlardan gelen 5 bin 902 şikayet ivedi bir şekilde çözülürken, belediyenin yetkisinde olmayan bin 459 şikâyet de ilgili kurumlara iletildi.

44’üncü mahalle aranıyor

Ayrıca 0542 293 93 64 telefon numaralı Whatsapp İhbar Hattı üzerinden mesaj gönderen 939 vatandaşın istekleri de çözüme ulaştı.

İletişim Ofisi, toplamda 55 mahallesi bulunan Yenimahalle’nin 43 mahallesinde yaşayan vatandaşları aradı. Şuanda 44’üncü mahalle sakinlerini arayan ofis personeli, vatandaşların istek ve şikayetlerini sormaya devam ediyor.

Amacımız gelen taleplere göre proje üretmek

İletişim Ofisi ile gelen talepleri zaman kaybetmeden çözdüklerini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Halkın faydasına olmayan hiçbir projenin altına imza atmadım. Gerek kurduğumuz İletişim Ofisi gerek çağrı merkezi gerek sosyal medya hesaplarımız olsun tüm kanallardan halkımız bize kolaylıkla ulaşabiliyor. Amacımız mahalle sakinlerinden gelen talep ve isteklere göre proje üretmek” dedi.

CEVAP VER