VAKKO ESMOD Uluslararası Moda Akademisi öğrencileri Nakkaştepe Vakko Moda Merkezi’nde düzenlenen özel bir tören ile mezun oldu. Teori ve pratiğe dayalı eğitimi ile moda endüstrisiyle buluşan öğrencilere diplomalarını Vakko yöneticileri takdim etti.

Dünyanın en köklü ve ilk moda akademisi ESMOD her yıl mezunlarıyla, moda dünyasına yeni ve başarılı isimler kazandırmaya devam ediyor. Vakko ESMOD, geçtiğimiz günlerde Nakkaştepe Vakko Moda Merkezi’nde gerçekleşen törenle yeni dönem mezunlarına diplomalarını takdim etti. ESMOD’un 3 yıllık Moda Tasarımı ve Yaratımı lisans programını bu yıl 20 öğrenci başarı ile tamamlayarak mezun oldu.

Her yıl Esmod okulları arasında verilen ve Esmod kurallarına göre değerlendirilen Altın İğne Ödülü’nün sahibi Nurgül Oldu ödülünü Vakko Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko’dan aldı. Jüri değerlendirmesi sonrasında moda alanında Vakko Jüri Özel Ödülü’nü Rukhsary Musaeva ve Emrah Çubukçu, modelizm alanında Vakko Juri Özel Ödülü’nü Nadir Süleymanov kazandı.

Vakko Esmod tasarımları Paris’te de sunuldu

1841 yılında Alexis Lavigne tarafından kurulan ve Türkiye’de Vakko markası çatısı altında bulunan Esmod’un 180. yaşına özel olarak düzenlenen etkinlikler de geçtiğimiz günlerde Paris’te gerçekleştirildi. Aralında Vakko Esmod Istanbul’un da yer aldığı 15 ülke ve 20 farklı şehirden tüm Esmod öğrencilerinin tasarladığı koleksiyonlar, Paris Hôtel Potocki’de gerçekleşen defilede özel davetliler ve izleyicilerle buluştu. 180. yıl kutlamaları içinde  sürdürülebilir moda üzerine düzenlenen OKAYAMA Denim Yarışması’na yüzlerce Esmod öğrencisi katıldı. İlk değerlendirmeden geçen 62 öğrenciden İstanbul Vakko Esmod  2021 mezunu Emrah Çubukçu ikinci oldu.

Etkinlikler sonrasında Esmod Uluslararası Başkanı Satoru Nino ve eşi Mary Nino Vakko Esmod yönetim ve öğrencilerine özel bir mektupla teşekkürlerini sundu. Nino mektubunda “Hepinize başarılarınızın devamını ve mutluluklar diliyoruz. Gelecek, harika maceraların neşeli beklentisiyle doludur. Bu yolda sizlerle beraber yürümekten onur duyuyoruz” satırlarını paylaştı.

ESMOD; dünya çapında moda ve tekstil sektörünün gelişimine öncülük eden, yaratıcılığı teşvik ederken satış faktörünü unutmayan eğitim anlayışını, 2013 yılından itibaren Vakko ESMOD Moda Akademisi iş birliğiyle devam ettiriyor. Tecrübeli uluslararası görevli eğitmenlerle, uluslararası müfredata uygun moda eğitimi sunan Vakko ESMOD, değişim programları, sektördeki marka iş birlikleri, mezuniyet sonrası yüksek işe giriş oranlarıyla Türkiye’de moda sektöründe ayrıcalık sunuyor.

 

 

CEVAP VER