MSC Cruises şirketinin, dünyanın sekizinci harikası olarak nitelenen gemisi MSC Meraviglia gemisi, Fransa’nın Le Havre limanında, dünyaca ünlü aktris Sophia Loren’in isim anneliğini yaptığı tören eşliğinde denizlere merhaba dedi. 171,598 Gross Ton ağırlığında ve 5.714 yolcu kapasitesi ile bugüne kadar Avrupalı bir gemi firması tarafından yapılan en büyük gemi olarak tarihe geçti.

MSC Cruises Yönetim Kurulu Başkanı Pierfrancesco Vago, “Geleceğe dönük son derece iddialı bir vizyonumuz var. MSC Meraviglia şirketimiz için yeni bir çağın başlangıcı niteliğinde… Gelecek 10 yıl içerisinde hizmete girecek inovasyon harikası gemilerimiz, hem tasarım olarak, hem de son teknolojiyi kullanan, her yaştan seyahat severe hitap eden, unutulmayacak tatil deneyimleri yaşatan gemiler olacak. MSC Meraviglia bu vizyonumuzun başlangıcı olan, kendisi de başlı başına keşfedilmesi gereken, bir destinasyon niteliği taşıyan ilk gemimiz.” şeklinde açıklamada bulundu.

Avrupa’nın en çok beğenilen komedi sanatçısı Gad Elmaleh’in sunumu ile gerçekleşen törende, dünyaca ünlü sanatçı Patrick Bruel şarkıları ile katılımcıları adeta coşturdu. 6,5 Milyon Euro’ya ulaşan, 67.000 çocuğa kadar uzanan UNICEF desteği ve “Gemiye çocuklar için binin” sloganı ile yürüttüğü kampanyasının iyi niyet elçileri olan Kids United korosu da, hep beraber söyledikleri şarkılar ve dansları ile tüm katılımcıları büyüledi.

İSİM ANNESİ SOPHIA LOREN

Sophia Loren’in gemiye MSC Meraviglia ismini verdiğini belirterek, bir ucu gemiye bağlı olan kurdelayı kesmesi sonrası, havai fişek gösterileri ile göz alıcı Christening Ceremony etkinliği sona erdi. Ardından katılımcılar, 2 yıldızlı Michelin şefi Hélène Daroze’nin hazırladığı özel mönü ile son derece leziz bir gala yemeğinde buluşup, gecenin keyfini çıkarttılar.

MSC Cruises’un, 9 Milyar Euro’luk yatırım planının bir başlangıcı olan, filonun 13.cü gemisi MSC Meraviglia ile birlikte, gelecek 10 yıl içerisinde toplam 23 gemiye ulaşılması planlanmış. Önümüzdeki senelerde filoya katılacak yeni gemilere öncülük eden MSC Meraviglia ile birlikte bir çok inovatif özellik de denizlerdeki standartları belirleyecek. Dünyanın en popüler şovlarından Cirque du Soleil’in MSC Meraviglia misafirlerine özel 2 özel şovu gösterimde olacak. Ayrıca MSC Meraviglia’da 20 saat yemek imkanı sunan, 12 yemek alanı, 20 Barı, çocuklu ailelerin konforu için özel bölümleri, MSC for Me mobil aplikasyonu ve bileklik sistemi ile gemide harcama, kolay giriş-çıkış, gemideki promosyon ve duyuruları anlık olarak alabilme, odaların kapısını açma-kapama ve çocuklu ailelerin, çocuklarını mobil uygulama üzerinden takip etme imkanları bulunuyor. Akdeniz tipi 96 metre uzunluğundaki son derece keyifli yürüyüş yolu ve tepesinde konumlanmış 80 metrelik dünyanın en büyük gök kubbe LED ekranı ile misafirlerine bazen tarihi bir mekanın içinde, denizin içinde balıklarla, bazen de uzayda seyahat ediyorlar deneyimini yaşatıyor.

CEVAP VER