KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, 3.KKTC Uluslararası Korolar Festivali kapsamında KKTC’de bulunan koroların temsilcilerinden oluşan heyeti kabul etti.

Meclis Şeref Salonunda gerçekleşen kabulde konuşan KKTC Uluslararası Korolar Festivali Direktörü Erkan Dağlı, 14 Temmuz’a kadar devam edecek olan festival için büyük heyecan taşıdıklarını ifade ederek Türkiye’nin bir çok bölgesinden katılım olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Dağlı, desteğinden dolayı Başkan Uluçay’a teşekkür ederken Cuma günü sona erecek festivalde konukların  güzel izlenimlerle ülkeden ayrılacaklarına inandığını söyledi ve festivaln ülke turizmine de büyük bir katkısı olduğunu düşündüğünü belirtti.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay da konuşmasında birbirinden değerli bir çok sanatçıyı Meclis’te ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiririken, ülkede düzenlenen festivalin, koroların geliştirilmesi ve dolayısıyla sanatın gelişmesine önemli bir katkı yaptığını söyledi.

Festivalin ayrıca ülkenin tanıtılmasında da büyük katkıları olduğunu söyleyerek turizm açısından da bakıldığında birebir sonuçlar ürettiğini ifade etti.

Uluçay, korolarda yer alan 1000’e yakın koristin ülkede bulunmasının, bundan sonraki süreçlerde de sadece kültür ve sanata değil ülkenin gelişimine de fayda sağlayacak bir organizasyona da dünüştüğüne  inandığını vurgulayarak bu organizasyonda Erkan Dağlı’nın büyük emekleri olduğunu söyledi.

Organizasyonun büyük uğraşlar gerektiren bir iş olduğunu anımsatan Başkan Uluçay, 3.kez yapılıyor olmasının da festivalin başarısını ve amacına ulaştığını da gösterdiğini kaydetti.

Uluçay konuşmasında festivale katkı koyan bütün sanatçılara teşekkür etti.

CEVAP VER