Türkiye’nin teknoloji merkezi TUSAŞ – Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin,  yepyeni ürünleri ile yer aldığı Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF 2017’nin açılışı 09 Mayıs 2017 tarihinde Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımları ile Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Açılışın ardından Başbakan Binali Yıldırım, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ile birlikte TUSAŞ standını ziyaret etti. TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Oğuz Borat ve TUSAŞ Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil’in ev sahipliği yaptığı ziyarette Başbakan Yıldırım’a, T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri, Özgün Helikopter T625,  Silahlı HÜRKUŞ ve ANKA İnsansız Hava Aracı Sistemi Silah Entegrasyonu hakkında bilgi verildi. Başbakan Yıldırım T129 ATAK Helikopteri’nin kokpitine binerek basına görüntü verdi.

Türkiye’nin vizyon projesi Milli Muharip Uçak modelinin sergilendiği alana gelen Başbakan Yıldırım’a, TUSAŞ Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil tarafından maket takdim edildi.

TUSAŞ, IDEF 2017’NİN İKİNCİ GÜNÜNE İŞBİRLİKLERİ İLE DAMGA VURACAK

MMU PROGRAMI TÜRKİYE- BAE MEKTUP TEATİSİ VE TUSAŞ İLE BAE SYSTEMS ARASINDA ANLAŞMA TUTANAĞI İMZALANMASI

TUSAŞ, IDEF 2017’nin ikinci gününde 10 Mayıs 2017 tarihinde, teknolojik yönden bağımsız bir hava gücü olma yolunda çok önemli bir adım olarak değerlendirilen ve tasarım çalışmaları hızla ilerletilen Milli Muharip Uçak ile ilgili iki önemli işbirliği anlaşması gerçekleştirilecek.  TUSAŞ Standında 14:30’da gerçekleştirilecek imza töreninin ardından Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Abidin Ünal’a Milli Muharip Uçak takdimi yapılacak.

GÖKTÜRK 1 UYDU GÖRÜNTÜLERİ İLK KEZ TUSAŞ STANDINDA BASIN İLE PAYLAŞILACAK

05 Aralık 2017’de TUSAŞ’ta yapılan törenle uzaya fırlatılan GÖKTÜRK-1 Uydusundan alınan yüksek çözünürlüklü yer görüntüleri Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir’in katılımları ile ilk kez paylaşılacak.

Etkinlik 10 Mayıs 2017 tarihinde 15:10-15:30 saatlerinde TUSAŞ Standında gerçekleştirilecek.

TUSAŞ İLE DEFTECH ARASINDA MALEZYA’NIN İHA SİSTEMLERİ İHTİYACINA YÖNELİK İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI

IDEF 2017’nin ikinci gününde TUSAŞ ile Malezya’nın en büyük Savunma Sanayii şirketi DEFTECH – DRB-HICOM Defence Technologies Sdn Bhd arasında Malezya’nın İnsansız Hava Aracı Sistemleri ihtiyacının karşılanması amacıyla “İşbirliği Anlaşması” imza töreni gerçekleştirilecek. Tören 15:20’de SSM İmza alanında yapılacak.

 

CEVAP VER