TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Ankara Atatürk Kültür Merkezi’ndeki Trabzon Tanıtım Günleri’nin açılış törenine katıldı. 

Trabzon Tanıtım Günleri’nin açılış törenine TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın yanı sıra, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu katıldı.

TBMM Başkanı Kahraman, açılışta yaptığı konuşmada, şehrini, ülkesini, bayrağını, değerlerini sevmek anlamına gelen milliyetçiliğin, kafatasçılık olmadığını söyledi.

Kahraman, Trabzon’un kadim bir şehir olduğunu, padişahlar şehri olarak bilindiğini ve Fatih Sultan Mehmet’in 1461’de fethettiğini hatırlattı.

Kahraman, “Cihangirlik timsali bir cedden geliyoruz. Donanmamız, 250 yıl dünyanın birincisiydi. 1910’da dünyanın en büyük dört devletinden biriydik. O güzel günlere doğru yürüyoruz ve yürümeye devam edeceğiz. Önümüzü kesmek isteyenler, buna muvaffak olamayacaktır.” diye konuştu.

TBMM Başkanı Kahraman, bu yolda yürürken 15 Temmuz’da, Çanakkale’de, Sarıkamış’ta şehitler verildiğini de anımsattı.

“Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet.” vurgusu yapan Kahraman, tarihin ve mazinin açtığı yolda yürüneceğini, vatanın böldürülmeyeceğini ve çok daha ileriye gidileceğini vurguladı.

CEVAP VER