2 gün süren ve bu yıl ikinci kez Longines sponsorluğunda gerçekleşen Uluslararası Yarış festivalinin en önemli koşusu olma özelliğine sahip Topkapı Koşusu, 3 Eylül Pazar günü programın 7. mücadelesi olarak saat 17.30’da gerçekleşti.

2013 yılında PRODUCER, 2014 yılında GLORY AWAITS, 2015 yılında TOORMORE ve son olarak 2016 yılında BLOND ME isimli safkanların zaferleriyle sonuçlanan Longines Uluslararası Topkapı Koşusu’nun 2017 yılı galibi, Stall Frohnbach’ın sahibi olduğu, Sascha Smrczek tarafından antrene edilen WONNEMOND (Areion – Windaja / Surako) oldu. 4 yaşındaki doru iğdiş safkan bu önemli koşu galibiyetine jokeyi Daniele Porcu ile ulaştı.

Koşunun videosu için tıklayınız…

Keyifli bir mücadelenin yaşandığı Longines Uluslararası Topkapı Koşusu, çim pistte 1600 metre mesafede gerçekleştirildi. 270.000 Euro birincilik, 459.000 Euro toplam ikramiyeli Topkapı Koşusu’nda bu yıl, 3’ü yerli, 7’si yabancı olmak üzere toplam 10 safkan İngiliz atı start aldı.

Longines Uluslararası Topkapı Koşusu, çim pistte 1600 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. Koşuyu kazanan WONNEMOND  ardında ikinciliği, Godolphin Ekürisi safkanlarından DREAM CASTLE (Frankel – Sand Vixen / Dubawi) jokeyi Gerald Mosse ile elde ederken, YILDIRIMBEY (Sabırlı – Dicoş / Sun Music) Özcan Yıldırım ile üçüncü, Halis Karataş ile bu önemli koşuda boy gösteren TOUCH THE WOLF (Kurtiniadis – Acoustic / Namid) ise tabelayı tamamlayan safkan oldu.

Longines Zarafet Ödülü de sahibini buldu

Festivalin kapanışı olan pazar gününde, en şık kadının seçildiği “Longines Zarafet Ödülü” etkinliği de düzenlendi.

Kazanan isim Arzu Aracı, “Conquest Classic” koleksiyonuna ait bir saatle ödüllendirildi. Ödülü, Longines Marka Koordinatörü Beliz Erdem Ünsal verdi. Törene, TJK Asli Üyesi Murat Kadaifçioğlu ile TJK Kurumsal İletişim Müdürü Aylin Sevim de katıldı.

Uluslararası Topkapı Koşusu’nu kazanan WONNEMOND için koşunun bitiriş derecesi 1.35.28 olurken, farklar  1 Boy – 2 Boy – Burun şeklinde sonuçlandı.

Koşuyu kazanan safkanın sahibi Stail Frohnbach’a kupasını ve saatini, Longines Marka Koordinatörü Beliz Erdem Ünsal verdi.

Törende ayrıca kazanan atın antrenörü Sascha Smrczek’e plaketini Uluslararası Yarış Otoriteleri Federasyonu (IFHA) Başkanı Louis Romanetverirken, jokey Daniele Porcu plaketini Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Yüksek Komiserler Kurulu Üyesi ve TJK Asli Üyesi Şeref Somtürk’ün elinden aldı.

Kupa törenine; TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci, Yüksek Komiserler Kurulu Üyesi Mustafa Özdemir ve İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir de katıldı.

CEVAP VER