THK’nın 28’inci Genel Başkanı Ahmet Bertan Nogaylaroğlu ve beraberindeki heyet, göreve yeni başlamaları dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti.

Nogaylaroğlu başkanlığındaki heyet, Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu. Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen THK Genel Başkanı Ahmet Bertan Nogaylaroğlu, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Nogaylaroğlu, deftere şunları yazdı: “Aziz Atam,
Direktifiniz doğrultusunda “Türk Tayyare Cemiyeti” olarak kurulmuş bulunan eseriniz Türk Hava Kurumu’nun, 45. Olağan Büyük Genel Kurulu sonucunda seçilen yönetim kurulu olarak huzurunuzdayız.
Bundan 93 yıl önce dünyada havacılık kavramının fazlaca bilinmediği bir dönemde, aklınız ve yüksek öngörünüz sayesinde İstikbalin Göklerde olduğuna işaret etmiştiniz.
Dünyada Havacılık ve Uzay gücü ile Havacılık Endüstrisindeki gelişmeler ne kadar haklı olduğunuzu kanıtlamıştır.
Türk Milletinin maddi ve manevi desteğinde, Cumhurbaşkanı’nın yüksek himayelerinde ve Türk Milletinin gözü gibi koruduğu Türk Hava Kurumu olarak; eserinize sonsuza kadar sahip çıkacak, Kurumu hak ettiği daha yüksek seviyelere taşıyacak, yerli ve milli havacılığın gelişmesine yönelik tüm gayretlerimizle çalışacağız.
Ruhun Şad Olsun.”

THK’da devir teslim töreni

CEVAP VER