TAGG kurucusu ve kreatif direktörü Gökay Gündoğdu, İlkbahar-Yaz 2023 Koleksiyonu Turquerieyi,  Galataport Frankiede gerçekleşen özel bir davetle tanıttı.

Gökay Gündoğdunun, 17. ve 18. yüzyıllarda Avrupanın sanat ve kültür hayatındaki Osmanlı etkisini tarifleyen Turquerie” temasını merkezine aldığı yeni koleksiyonu, bu topraklardaki zengin giyim geleneğinin altını çiziyor. Batı’nın Doğuya, özellikle de Türkiye ve Osmanlı İmparatorluğuna ait gelenekler ve kültürüne karşı ilgi duyması anlamına gelen Turquerie (Türköri) deyimi, TAGG markasının minimal karakterinden ödün vermeden incelikli bir tavırla yorumlanıyor.

İstanbulun dünyaya açılan kadim limanı Galataport İstanbulda yer alan Frankie ve TAGG yerelden dünyaya açılan kimlikleriyle renkli bir geceye imza attı.

Türk hayranlığı temalı koleksiyon, Akdenizin özel ürünlerini Asya pişirme teknikleriyle buluşturan Frankie, menüsüyle ahenk içinde bir sunum gerçekleştirdi.

TAGG kurucusu ve kreatif direktörü Gökay Gündoğdu ev sahipliğinde gerçekleşen gecede, Frankienin performatif tasarımıyla ve yenilenen ambiyansında, DJ Aksak ve Çağıl Kaya caz performansının ardından perküsyon show’u eşliğinde sunulan koleksiyon, davetlilerden büyük ilgi gördü. Davete aralarında  Ahu Yağtu, Ali Elmacı, Alihan Aloğlu, Ayşe Barım, Ayşe Ege, Begüm Birgören, Birce Akalay, Bulut Reyhanoğlu, Ece Sükan, Elif Dürüst, Emek Külür, Emir Bahadır, Aslı Pamir, Murat Pilevneli, Erdil Yaşaroğlu, Begüm Kütük, Esra Civelek, Gizem Barlak, Gökhan Avcıoğlu, Gül Dürüst, Gülcan Arslan, Haluk Akakçe, Hande Can, Hande Doğandemir, İbrahim Kutluay, Meltem Kazaz, Mirgün Babas, Zeynep Yüksektepe, Nora Kalpakçıoğlu, Talia Kalpakçıoğlu, Kaya Demirer, Özden Akyıldız, Sabiha Kurtulmuş, Sevil Dolmacı, Tanem Sivar, Tolga Sezgin, Tuvana Büyükçınar Demir, Selim Demir ve Zeynep Soylu gibi isimler katıldı.

CEVAP VER