Sierra Nevada Corporation (SNC) CEO’su ve Sahibi Fatih Özmen, ABD Havacılık ve Uzay Sanayicileri Derneği (Aerospace Industries Association/AIA) İcra Kurulu’na seçildi. AIA, yenilikçi teknolojilerin yaygınlaştırılmasını hızlandırmak ve ülkenin küresel rekabet gücünü artıran politikaları şekillendirmek için bir savunucu görevi görüyor.

Özmen, AIA İcra Komitesi’ne atanan iki yeni üyeden biri ve havacılık sektörünün önde gelen liderlerinin yanında görev yapacak. Özmen, 2022’den itibaren iki yıllık bir dönem görev yapacak.

Özmen, “Sektörün dört bir yanından başarılı ve saygın liderlerle birlikte AIA İcra Komitesinde görev yapmayı dört gözle bekliyorum. Hepimiz hükümete kritik konularda tavsiyelerde bulunmak ve havacılık, savunma ve genel ulusal güvenlik politikasını bilgilendirmeye yardımcı olabilecek birleşik bir bakış açısı geliştirmek için önemli bir rol oynuyoruz. O seslerden biri olmaktan onur duyuyorum.” dedi.

AIA, havacılık ve savunma endüstrisinin her sektörü ve katmanında 320’den fazla üretici ve tedarikçiyi temsil etmektedir. Bu birinci sınıf ve yüksek teknoloji şirketleri birlikte, Amerika Birleşik Devletleri’nde iki milyondan fazla işi desteklemektedir. (Haberola-Necdet Gürsoy)

 

CEVAP VER