Sincan Belediyesi Sincan’ı cazibe merkezi haline getirmek için emin adımlarla çalışmaya devam ediyor. Kent merkezine yerleştirilen kara trenin ardından, Demokrasi Parkı’na da bir savaş uçağı yerleştirildi. Demokrasi Parkı’na yerleştirilen F-4 Fantom (Phantom) Savaş uçağı vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Uçakla fotoğraf çekmek isteyen vatandaşlar Demokrasi Parkı’na akın ediyor. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna “Vatandaşlarımıza ve özellikle de çocuklara havacılık sevgisini aşılamayı hedefliyoruz” dedi.

Sincan’a yeni bir çehre kazandırmak için birçok uygulamayı hayata geçiren Sincan Belediyesi, çalışmalarına devam ediyor. Daha önce İstasyon Parkı’na Manisa’nın Alaşehir İlçesi’nden tırlarla getirilen 1941 Churchill model kara tren yerleştirmişti. Sincanlıların beğenisini kazanan Kara Trenin ardından Sincan Belediyesi şimdi de de şehre yeni bir simge kazandırdı. Baharın gelmesiyle beraber Sincanlıların rağbet ettiği Demokrasi Parkı’na 50 yıl hizmetinin ardından emekliye ayrılan bir F-4 savaş uçağı yerleştirildi. Eskişehir 1.Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı’ndan getirtilen uçakparkı daha ilgi çekici hale getirmesiyle beraber özellikle de çocuklara havacılık sevgisini aşılamayı hedefliyor.

FOTOĞRAF SEVERLERİN YENİ MEKÂNI

Vatandaşın dinleneceği ve iyi vakit geçireceği bir yaşam alanı olarak hazırlanan Demokrasi Parkı içinde bulunan F4 savaş uçağı ile kent etkileyici bir görünüm kazanıyor. Eskişehir’den getirilen uçak dev vinçler yardımıyla parka yerleştirilerek Sincanlıların beğenisine sunuldu. Özel bir ekip tarafından Eskişehir’de sökülerek Sincan’da tekrar montajı gerçekleştirilen F4 Savaş uçağı 50 yıllık görev süresi boyunca birçok başarıya imza attı. Özellikle terörle mücadelede önemli görevler üstlenen savaş uçağı vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Uçakla beraber fotoğraf çektirmek isteyenler Demokrasi Parkına geliyor.

AMAÇ HAVACILIĞA KARŞI SEVGİ AŞILAMAK

Göreve geldiği günden beri Sincan’ı bir cazibe merkezi haline dönüştürmek yolunda önemli adımlar atan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna vatandaşlarda havacılığa karşı farkındalık oluşturma hedefi taşıdıklarını söyledi. Başkan Tuna “Demokrasi timsali haline gelen parkımıza şimdi bir de simge kazandırdık. Yurt savunmamızda önemli görevler üstlenen F-4 savaş uçağı yaklaşık 3 yıldır emekliye ayrılmıştı. Eskişehir 1. Hava İkmal Bakım Merkezinden bu emekliye ayrılan uçağı alarak Sincan’a getirdik. Böylece gençlerimize havacılığa karşı bir sevgi aşılayacağız. Belki de vatansever bir gencimiz Demokrasi Parkı’nda gördüğü uçak sayesinde pilot olmak isteyecek ve bu yolda ilerleyecektir. Bizler Sincanımızı güzelleştirirken bunları da düşünüyoruz. Anıt haline dönüştürdüğümüz savaş uçağımız Sincanımıza hayırlı olsun” dedi.

CEVAP VER