Lewis Hamilton ve Valtteri Bottas Avustralya Grand Prix’sinde Mercedes-AMG Petronas Motorsport takımı için 2017 Formula1 sezonunu çift podyumla açtı.

İkili, daha geniş ve daha hızlı otomobillerle Albert Park’ın çevresini 2. ve 3. bitirerek F1’in yeni dönemini müjdelerken, Ferrari’den Sebastian Vettel podyumdaki ilk sırayı aldı.

Uzun bir kış ve yoğun bir test programının öncesinde, Mercedes-AMG Petronas Motorsport takımı zaten İtalyan takımını Avustralya’da kendilerine karşı en büyük tehdit olarak tanımlamıştı ve bu iki takım arasında şimdiden Formula 1 Constructors Şampiyonası’nda heyecan verici bir mücadele bekleniyor.

LASTİKLERİM İÇİN ‘PİT’E GİRMEK ZORUNDA KALDIM

İkinci gelen Lewis Hamilton, “Gerçekten de iyi bir başlangıç yaptık ki bu harikaydı; iyi bir çıkış yapmak müthiş bir şey, fakat sonrasında yol tutuşla mücedele ettik. Sebastian her zaman hız açısından ve çoğu zaman daha hızlı tur süreleriyle karşılık verebildi. Sonlara doğru biraz trafiğe takıldım ve lastiklerim aşırı ısındı. İşte o zaman lastiklerim için pite girmek zorunda kaldım, üstelik ara kapanıyordu ve kaymaya başlamıştım; aksi takdirde her türlü yetişecekti zaten. Pite girdim ve sonrasında açıkça söylemek gerekirse talihsiz bir şekilde biraz trafiğe takıldım ama sonuçta bu bir motor yarışı. Sebastian ve Ferrari’yi yürekten kutluyorum, böyle bir sonucun uzun zamandır gerçekleşmediğinin farkındayım.Bu da gösteriyor ki,yarışın sonucu bizim ellerimizde ve biz de bundan mutluyuz. Bence izleyenler için harika bir gösteri oldu.” dedi.

NICO ROSBERG’İN YERİNİ ALDI

Bu arada, Valtteri Bottas, Williams’tan geçen sezonun sonunda emekliye ayrılan dünya şampiyonu Nico Rosberg’in yerini almak için katıldığından beri takım için ilk yarışında etkileyici bir üçüncülük almış oldu. Sezona yaptığı sağlam başlangıçtan mutluluk duyan Bottas, “Her şeyden önce, bence bu bir başlangıç, her zaman daha iyi gidebilecek durumlar vardır, fakat bu Mercedes için sürüş yolculuğumda iyi bir başlangıç noktası. Ancak, önümüzde uzun bir sezon var ve bugün bence iyi bir yarış oldu. Takım olarak iyi bir iş çıkardık ama bugün Ferrari daha hızlıydı, bundan şüphe yok. Fakat bu takımın ilk yarışı için kesinlikle bir felaket değil. Derslerimi çıkarttım ve gelecek sefer daha iyi olacağım.” dedi

Aksiyon 9 Nisan’da, Çin Grand Prix’si Şangay’daki ikinci round ile devam edecek.

Großer Preis von Australien 2017, Freitag – Wolfgang Wilhelm
Großer Preis von Australien 2017, Samstag – Steve Etherington

 

 

CEVAP VER