AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, AR-GE ve Eğitim Başkanı Mustafa Şen Anadolu Yayıncılar Derneği’nin Ankara Hamamönü’ndeki ofisinde, gazetecilerle bir araya geldi. Şen gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

Mustafa Şen, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yarın duyurulacak Türkiye Yüzyılı vizyonunun ‘kuşatıcı bir dil’ olacağını söyledi. Anadolu Yayıncılar Derneği’nin geleneksel Anadolu Sohbetleri’nde gazetecilerle bir araya gelen Şen, Türkiye Yüzyılı programının detaylarını anlattı.

HERKESLE BİRLİKTE YAPALIM

Şen, “Türkiye Yüzyılı” programına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu:
“AK Parti’nin 20 yılı, Türkiye Yüzyılını hazırlamakla geçti dedi. Mustafa Şen, Kuşatıcı bir dil olacak, AK Parti’ye en az bir ya da iki kere oy vermiş olanların oranının yüzde 70’i bulduğu gerçeğinden hareketle, “Türkiye Yüzyılı” projesini, oy versin vermesin herkesle birlikte yapmak istiyoruz. Oy vermeyenlerin de vicdanen bunu takdir etmesini arzu ediyoruz. Büyük Türkiye yüzyılının içindeyiz biz aslında. AK Parti’nin 20 yılı büyük Türkiye yüzyılını hazırlamakla geçti. Ve bu Cumhuriyet’in ikinci yüzyılı. Türkiye Yüzyılı dememizin sebebi, kendisine oy versin vermesin herkesle birlikte yapmak istiyor. Biz hep beraber dünyayı kasıp kavuran Kovid-19 salgınında sağlık alt yapımızla vatandaşımızın perişan olmasına müsaade etmedik.” dedi.

“KİMSEYİ DIŞLAMADAN HİZMET EDİYORUZ”

“Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında şimdi Togg banttan iniyor, oy ver ya da verme o araba senin. Bu araba AK Parti’nin ya da AK Parti Genel Başkanının arabası değil. Koca koca şehir hastaneleri AK Parti’nin hastaneleri değil. AK Parti’nin yüzyılından değil, Türkiye’nin ‘Türkiye Yüzyılı’ndan bahsediyoruz. Böyle bir kuşatıcılık olacak. Bana oy vermeyebilirsin ama Türkiye’de yapılan büyük işleri de takdir etmek yakışır. Bunu yaparken de herhangi bir kimseyi dışlamıyoruz.”

AK PARTİ’NİN ANKETLERİNE GÖRE, AK PARTİ’NİN OYU: %41,9, ERDOĞAN’IN OYU: %52

Seçim anketleriyle ilgili de değerlendirmeler yapan Mustafa Şen muhalefetin “anket manipülasyonu”na dikkat çekerek, “AK Parti hiçbir zaman yüzde 34’ün altına düşmedi. Son aylarda ise, ekonomi ve dış politikadaki pozitif gelişmelerin de katkısıyla bu oranın yüzde 40’ın üzerine çıkıyor diyen Şen, isim zikretmeden, “2023’te yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz” şeklinde bir sorunun yöneltildiği anket çalışmasında, Erdoğan’ın oyunun yüzde 52 çıktığını söyledi.

“Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan yüzde 50’nin üzerinde çıkıyor. “

Bu manipülasyon çalışmalarının asıl amacının farklı olduğunu düşünüyorum. Şimdi bunlar böyle sürekli konuşacak. Seçim akşamı oldu ve AK Parti kazandı. Ama seçim akşamına onların anketlerine itibar eden seçmenin nezdinde Millet İttifakı kazanacaktı. Bir anda ‘Haydi bakalım oyumuza sahip çıkalım’ diye halkı sokağa dökmeye çalışacaklar, diye düşünüyorum.” Dedi.
Anadolu Sohbetleri programına AYD Başkanı Sinan Burhan, Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı, Kanal D Televizyonu Ankara Temsilcisi Zafer Şahin, Kanal 7 Ankara temsilcisi Mehmet Acet, Yeni Akit Gazetesi Ankara temsilcisi Hacı Yakışıklı, Yeni Şafak Gazetesi Ankara Haber Müdürü Fazlı Şahan katıldı.

CEVAP VER