Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC), AKUT Spor Kulübü Derneği, İstanbul Oryantring Kulübü (İOG) ve Oryantring Federasyonu işbirliği ile Radio Oryantring (ARDF –amatör radyo yön bulma) sporunun Türkiye’de tanıtımı ve geliştirilmesi için bir etkinlik yapıldı.

İstanbul Oryantring Kulübü (İOG)’nün İstanbul’un Sarıyer ilçesindeki binasında yapılan etkinlikte bir konuşma yapan Türkiye Oryantiring Federasyon Başkanı Hacer Akyüz, Radio Oryantring’in yaygınlaşması için her türlü desteği vereceğini söyledi.

Bulgaristan’dan etkinlik için katılan Radio Oryantring uzmanı sporcular, yarışma teçhizatları ile arazide uygulama yaparak katılımcılara Radio Oryantringi tanıttılar.

Toplantıda ayrıca AKUT Spor Kulübü Oryantring Branşı eğitim ekibince, TRAC Amatör telsizcilerine eğitim verilmesi ve teknik altyapısı TRAC tarafından karşılanmak üzere Oryantring Federasyonu kademe yarışmalarında bir günün Radio Oryantring sporuna ayrılması konuları da görüşüldü.

Konuyla ilgili hukuki altyapının ve diğer ülkelerdeki yapısal durumun incelenerek, ülkemizde bu yarışmaların nasıl organize edilebileceği konusunda çalışmalar yapılmasına ve yeniden bir araya gelinmesine karar verildi.

CEVAP VER