Kadıköy Belediyesi desteği ve ev sahipliğinde, Ragbi Lig Derneği tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen “Uluslararası İstanbul Plaj Ragbi Lig Turnuvası” sona erdi.
Kadıköy Belediyesi Kalamış Spor Merkezi’nde 30 Haziran – 1 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen turnuvada erkeklerde Lycans, kadınlarda ise Kadıköy Daltons şampiyon oldu.
Türkiye ve yurt dışından 300 Ragbi Lig oyuncusunun katıldığı turnuvada 5 asıl ve 5 yedek oyuncudan oluşan takımlar 2 gün boyunca kendi aralarında turnuva usulü maçlar yaptı.
![](http://www.haberola.com.tr/wp-content/uploads/2018/07/Uluslararası-İstanbul-Plaj-Ragbi-Lig-Turnuvası-lycans-kadıköy-belediyesi-erkekler.jpg)
Lycans ile Exiles arasında oynanan erkekler finali 5 – 1’lik skorla Lycans galibiyetiyle sona erdi. Kadınlarda ise Kadıköy Daltons rakibi ODTÜ’yü 4-3’lük skorla mağlup ederek zafere ulaştı.
![](http://www.haberola.com.tr/wp-content/uploads/2018/07/Uluslararası-İstanbul-Plaj-Ragbi-Lig-Turnuvası-kadıköy-daltons-kadınlar-2.jpg)