Pegasus Hava Yolları’nın 2009 yılından bu yana her yıl geleneksel olarak düzenlediği Pegasus Golf Challenge Turnuvası, 22-23 Eylül 2018 tarihlerinde Kemer Country Club’ta gerçekleştirildi.

Bu yıl onuncu kez düzenlenen turnuva, 22 Eylül Cumartesi günü sabah saatlerinde başladı ve 23 Eylül Pazar akşamı düzenlenen ödül töreniyle son buldu. İki gün süresince keyifli anların yaşandığı Pegasus Golf Challenge Turnuvası’na golf sporunun ve cemiyet hayatının önemli isimleri katıldı.

Pegasus Golf Challenge Turnuvası’nda ilk gün 112, ikinci gün 103 olmak üzere toplam 215 sporcu yarıştı. Turnuvada Erkekler A, B ve C kategorilerinde dereceye giren isimlere ödüllerini Kemer Country Golf Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane ve Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emine Sabancı Kamışlı takdim etti. Kadınlar A ve B kategorilerinde dereceye giren isimler ise ödüllerini Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emine Sabancı Kamışlı, Esas Holding Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Kamışlı’dan aldı. Ladies Longest Drive, Men’s Longest Drive, Ladies Nearest to Pin ve Men’s Nearest to Pin özel ödüllerini Kemer Country Golf Kulübü Kaptanı Erdem Kıramer verirken; Gross ve 10. Yıl 10. Delik Özel Ödülleri’nin sahipleri ödüllerini Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane’nin elinden aldı. Teşvik Ödülü alan sporcu ise ödülünü Kemer Country Golf Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören’den aldı.

Pegasus Golf Challenge’da bir ilk: Genç oyunculara ödül

Pegasus Golf Challenge Turnuvası kapsamında bir ilk yaşandı. Turnuvanın 10. yılına özel olarak 8-12 yaş arası Junior Academy ve 13-18 yaş arası Junior 18 Holes oyuncuları da ödüllendirildi. Genç oyuncular ödüllerini Junior Kaptanları Nükhet Sebükcebe ve Ayhan Elmas’tan aldı.

Pegasus Golf Challenge 2018 Kazananları

Erkekler A Kategorisi

Birinci: Selim Esemenli

İkinci: Yu Shik Kim

Üçüncü: Timuçin Başar

Erkekler B Kategorisi

Birincisi: Esat Başar Nuhoğlu

İkincisi: İlker Erdoğan

Üçüncüsü: Mehmet Saraçoğlu

Erkekler C Kategorisi

Birinci: Aytekin Uyar

İkinci: Recep Aktimur

Üçüncü: Moris Metin Biçaço

Kadınlar A Kategorisi

Birinci: Ruhsar Gül Gürer

İkinci: Canan Erem

Üçüncü: Beyhan Goldmann Benardete

Kadınlar B Kategorisi

Birinci: Elçin Erkoç

İkinci: Gum Ran Nam

Üçüncü: Ayşen Erdoğan

Nearest to Pin

Men’s – Ersin Aktürk

Ladies – Gum Ran Nam

Longest Drive

Men’s – Adilcan Benardete

Ladies – Moonsook Shin

10. Yıl 10. Delik Özel Ödülü

Sinan Yaman

Gross

Selim Esemenli

Teşvik Ödülü

Mert Bayır

CEVAP VER