Türkiye ve dünyada genç kızların ve kadınların yapabileceklerinin en iyisini yapmaları için eğitim, sağlık ve spor gibi alanlarda projeler geliştiren P&G’nin kadın bakım markası Orkid, Türkiye Voleybol Federasyonu ile imzalanan anlaşmayla Türkiye Voleybol Milli Takımları Resmi Sponsoru oldu.

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun ev sahipliğinde, TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda düzenlenen imza törenine Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, TVF Asbaşkanı Suat Güler, TVF Sponsorluklardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Memduh Sayıner, TVF Yönetim Kurulu Üyesi ve Milli Takımlardan Sorumlu Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu, Milli Takım sporcularından Aslı Kalaç, Ceren KestirengözMelisa Memiş ve Mislina Kılıç ile basın mensupları da katıldı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu ve Milli Takım sporcularının hazır bulunduğu imza töreninde, 29 Eylül – 20 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenecek FIVB Dünya Voleybol Şampiyonası öncesi Milli Takım’a destek mesajları verildi.

Açılış konuşmasını yapan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, yaptığı konuşmada;”P&G markası Orkid’le işbirliklerinin geçmişine vurgu yaparak, Orkid’in Türkiye Voleybol Milli Takımlarına verdiği katkı ve destekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Üstündağ konuşmasına şöyle devam etti; “Başarı dolu geçen bir Milli Takım sezonunu, Japonya’da düzenlenecek FIVB Dünya Voleybol Şampiyonası’nda elde edeceğimiz göğsümüzü kabartacak sonuçlar ile taçlandırmak istiyoruz. Milli Takımımız, FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde büyük bir başarıya imza atarak Dünya ikinciliği elde etti. Aynı başarıyı, Dünya Şampiyonası’nda da gösterme arzusundayız. Önümüzdeki yıl, Avrupa Şampiyonası gibi büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacağız. 2003 yılında Ankara’da ev sahipliği yaptığımız Avrupa Şampiyonası’nın ardından; 2019’da da Orkid ile işbirliği içinde olacağız. Bu bağlamda uzun yıllardır sürdürdüğümüz beraberlikten ve Türk voleyboluna gösterdikleri ilgi ve katkılardan dolayı bir kez daha Orkid ve tüm P&G ailesine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu ise; TVF resmi sponsorluğu ile spora ve genç kızlara verdikleri desteği bir adım öteye taşıyarak güçlendirdiklerini söyledi ve şöyle devam etti; “Orkid olarak, 40 yıldır Türk kadınını ilklerle buluşturuyor, onların sağlıklı ve özgüvenli hissetmesi için yenilikçi ürünler geliştiriyoruz. Bu amaçla, eğitimden iş dünyasına kadar tüm alanlarda kendilerine güvenmeleri konusunda ilham veriyoruz. Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz ve toplumda adeta bir harekete dönüşen  “Çocuk da yaparım kariyer de” ve #KızGibi projelerimizle kadının gücünün farkındalığını artırmaya çalışıyoruz. Kadınların ve genç kızların hem fiziksel hem de zihinsel olarak güçlendirilmesi ve özgüvenli hissetmesi için sporun rolü çok büyük. Orkid markamız ile 2003 yılında kadın voleybolunu desteklemeye başlayarak, bu konuda da bir ilki hayata geçirdik. Bu birliktelik sürecinde voleybolcularımız Avrupa Şampiyonası’nda elde ettiği tarihi başarı ile Türk kadınının gücünü tüm dünyaya gösterdi ve kuralları baştan yazdı. Bu başarı büyük bir farkındalık ve ilgi yarattı. O günden bugüne kadın sporcularımıza ve Türk sporunun gelişmesine desteğimiz devam etti. Bu yıl yeniden Filenin Sultanları ile güçlerimizi birleştirmekten ve Türk kadınının spordaki gücünü voleybol aracılığı ile dünyaya göstererek, meydan okumaktan gurur duyuyoruz. Bayan Voleybol Milli Takımları resmi sponsorluğumuzu bu yıl da ilk günkü heyecan ve mutlulukla sürdürerek, Milli Takımı’mıza destek olacağız. Önümüzde zorlu bir Dünya Voleybol Şampiyonası var ve inanıyoruz ki, bu güç birliğimiz ile tarihe geçecek yeni başarılara imza atacağız. İşbirliğimizin Federasyonumuz ve Milli Takımımız başta olmak üzere ülkemiz için hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Milli Takım sporcularından Aslı Kalaç; “Orkid’e bize verdiği destek ve katkılardan ötürü teşekkür etmek istiyorum. Toplumda kadınların güçlenmesi için sporun önemi büyük, bu anlamda genç kızlara iyi örnek olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Kendini uluslararası arenada başarıyla ispat etmiş, başarılı bir takımın parçası olarak, maça her çıktığımızda Türk kadınını temsil ettiğimizin de bilincindeyiz. Milli Takımımızın zorlu bir şampiyonaya hazırlandığı bu dönemde, bu destek büyük bir motivasyon kaynağı olacak. Orkid desteğiyle nice güzel başarılara imza atacağımızı düşünüyorum.” dedi.

Milli Takım sporcularından Mislina Kılıç; “Voleybol benim hayatımda pek çok şeyi olumlu yönde değiştirdi ve beni daha da güçlü ve özgüvenli biri yaptı. Çocukların ve gençlerin spora yönelmesi çok önemli. Dünya Şampiyonası’nda Milli Takımımızın, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmesi şu an en büyük amacımız. Orkid’e bu yöndeki destek için de ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

Milli Takım sporcularından Ceren Kestirengöz ise; “Orkid’e hem kendi adım hem de tüm Milli Takımlardaki arkadaşlarım adına gönülden teşekkür ediyorum. Bir kadının hem eğitim hem de sporla topluma katkı sağlayacağına inanıyorum, bu anlamda spora verilen desteğin anlamı benim için büyük. Takım arkadaşlarımla beraber bu yıl da çıktığımız her maçta Türk kadının gücünü dünyaya gösterdik. Bize inandıkları ve destek oldukları için P&G ailesine Orkid’e sonsuz teşekkürler” şeklinde konuştu.

Son olarak söz alan Milli Takım sporcularından Melisa Memiş de; “Genç kızların özgüvenle büyümesi için sporun büyük bir rolünün olduğuna inanıyorum. Orkid’in sponsorluğu için ben de teşekkürlerimi sunuyorum ve voleybola kalbini koyan, Türkiye’nin dört bir yanındaki genç kızlarımıza da örnek olabilmeyi umuyorum.” ifadelerinde bulundu.

İmza töreninin sonunda ise; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu’na voleybola desteğinden ve katkılarından dolayı teşekkür ederek plaket, rozet ve milli takım formasını hediye etti.

P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu da; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a günün anısına teşekkür plaketi takdim etti.

Düzenlenen imza töreni TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu ve Milli Takım sporcularının yer aldığı hatıra fotoğrafı ile son buldu.

CEVAP VER