Dünya Güreş Şampiyonası’nda Kadınlar 75 kiloda mücadele eden milli sporcu Yasemin Adar, finalde Belaruslu Vasilisa Marzaliuk’u 5-4 yenerek, tarihi bir başarıya imza attı. Altın madalya sevinci yaşayan Adar, sürpriz evlilik teklifiyle çifte mutluluk yaşağı.

Dünya Güreş Şampiyonası Fransa’nın başkenti Paris’te Kadınlar branşında 55, 58, 63 ve 75 kilolarında yapılan müsabakalarla başladı. 52 ülkenin katıldığı şampiyonada milli sporcumuz adeta tarih yazdı.

İLK DÜNYA ŞAMPİYONU KADIN GÜREŞÇİ YASEMİN ADAR OLDU

Şampiyonanın üçüncü günü müsabakaları Kadınlar branşında devam ediyor. 75 kiloda ülkemizi temsil eden milli güreşçimiz Yasemin Adar, 1/8 turunda Alman rakibi Maria Selmaier’i tuşla, çeyrek finalde 2017 Asya Şampiyonu Japon rakibi Hiroe Suzuki’i 6-1 skorla ve yarı finalde Avrupa ve Dünya üçüncüsü Estonyalı rakibi Epp Mae’yi 8-5 yenerek finale uzandı. Yasemin finalde karşılaştığı Belaruslu rakibi Vasilisa Marzaliuk’5-4 skorla devirdi ve Dünya Şampiyonu oldu.

TARİHE GEÇTİ

Altın madalyayı kazanan Yasemin Adar, Türkiye’nin kadınlarda dünya şampiyonluğu sevinci yaşayan ilk güreşçisi oldu.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Karşılaşma sonrasında düzenlenen törende Yasemin Adar’a altın madalyasını, Dünya Güreş Birliğinin (UWW) Türk Yönetim Kurulu Üyesi Rodika Maria Yakşi verdi.

İstiklal Marşı’nın okunduğu sırada Yasemin Adar ile Yakşi’nin gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

ÖNCE ALTIN MADALYA SONRA EVLİLİK TEKLİFİ

Yasemin Adar, final müsabakasını kazanmasının ardından minderde evlilik teklifi aldı. Karşılaşmanın bitiminden sonra Türk bayrağı ile salonda tur atan milli güreşçi, daha sonra büyük bir sürpriz yaşadı.

Mindere çiçek ve yüzükle çıkan Erdem Yiğit, diz çökerek Yasemin Adar’a evlilik teklifinde bulundu. Teklifi kabul ettiği görülen milli güreşçi, yüzüğü parmağına takarak Erdem Yiğit’e sarıldı.

CEVAP VER