Türk Sanat Müziği’nin yaşayan en güçlü seslerinden Muazzez Abacı ve Arabesk müziğin en önemli yorumcularından Serkan Kaya peş peşe çıktıkları Günay Restaurant sahnesinde adeta kulakların pasını sildiler.
Programına alaturka eserlerle başlayarak sanat müziğine gönül veren misafirlerine tam anlamıyla müzik ziyafeti çeken Muazzez Abacı, ”Vurgun” şarkısını ise mekanı dolduranlarla birlikte koro halinde seslendirdi. Kırmızı kıyafeti ile oldukça şık bir görüntü sergileyen Abacı, ”Gençlerin değerlerimize daha fazla sahip çıkması gerektiğini düşünüyorum. Bizlerden sonra bu bayrağı taşıyacak neferler gerek. Popüler kültürün içinde boğulup, bizim olan kıymetleri, değerleri sahipsiz bırakmayalım.” sözleriyle büyük alkış aldı. Yaklaşık bir buçuk saat sahnede kalarak sevilen şarkılarını seslendiren Muazzez Abacı, daha sonra mikrofonu Arabesk’in son dönemlerde yetiştirdiği en güçlü seslerden Serkan Kaya’ya devretti.
İkinci yarıda sahneye çıkan Serkan Kaya “Karagözlüm” şarkısıyla açılışını yaptığı performansında seyircilerden gelen istekleri de geri çevirmedi.  “Aşk Ne Demek Bilen Var Mı?” yoğun istek üzerine iki kez peş peşe seslendiren Kaya bir anlamda ”duble” yapmış oldu.

CEVAP VER