MHP lideri Bahçeli, Çanakkale Şehitliği’ndeki Adalet Kurultayı’nda içki içildiği iddialarına ilişkin kullandığı “Kör Niko’nun meyhanesi” ifadesine açıklık getirdi. Bahçeli, “Kör Niko Türkiye gündeminin önüne geçti, ona yanıyorum” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin bayramlaşma töreninde gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Dün yaptığı açıklamada, CHP’nin Çanakkale Şehitliği’nde düzenlediği Adalet Kurultayı’nda içki içildiği iddialarını değerlendiren Bahçeli, “Kör Niko’nun meyhanesine gidip içsinler” demişti.

Bahçeli’ye, sosyal medyada gündem olan bu açıklaması soruldu.

“Çanakkale Şehitliği’nde adalet toplantısı yapılırken bazı CHP’lilerin çilingir sofrası kurarak içki aldıklarına dair basında yer alan iddialar oldu” diyen Bahçeli, şunları söyledi:

“CHP de gerekeni yapacağını ifade etti. Şehitlerin olduğu herhangi bir alanda içki içilmesini doğru bulmuyoruz. Bu konuda bir içki yasağı yok ama bu şehitlerimizin mekanında değil meyhanelerde olmalıdır.

DİLİ SÜRÇTÜ

İstanbul’da çok sayıda tarihi meyhane vardır, bunlarda biri de Kör Tiko’dur, Nikodur. Dilimin sürçmesi yerini bilmememdendir. Belirli çevreler saat 6’dan sonra rakı burcuna başladıklarında nerede ne olduğunu bilir. Meyhaneyi akşam mekan tutanlar sazlı sözlü eğlenceye de girebilirler. Koro olduğu gibi solo da şarkı okunabilir. Kör Niko Türkiye gündeminin önüne geçti, ona yanıyorum.”

“SÜRECİ TAKİP EDİYORUZ”

Bahçeli MHP’den ayrılan muhaliflerin kurmaya hazırlandığı yeni partiye ilişkin soruya ise “Bizden ayrılmış olanların siyasi tercihleri ile nasıl bir yol izleyecekleri onların bileceği bir iştir. Süreci takip ediyoruz. Önümüzdeki günlerde millet olarak göreceğiz” yanıtını verdi.

CEVAP VER